Haber Detayı
13 Ocak 2016 - Çarşamba 15:58
 
‘Mutlu Aile Mutlu Toplum’ Kitapçığı Dağıtıldı
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren MADEM, aile yapısını daha da güçlendirmek, aile bireyleri arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla “Mutlu aile, mutlu toplum" isimli bir kitapçık yayınladı.
Gündem Haberi
‘Mutlu Aile Mutlu Toplum’ Kitapçığı Dağıtıldı

Son yıllarda aile içerisinde yaşanan sıkıntıları aza indirmenin yanı sıra aile kurumlarını güçlendirerek, topluma sağlıklı bireyler ve aileler kazandırmak için 2012 yılında kurulan Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. MADEM, çalışmalar kapsamında “Mutlu aile, mutlu toplum" isimli bir kitapçık yayınladı. 8 sayfadan oluşan kitapçıkta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın önsöz yazısının yanı sıra aile danışmanlığı hizmet alanları, mutlu aile için yapılması gerekenler, evliliği güçlendirmenin yolları, çocuklarda olumlu davranış geliştirme yöntemleri, aile eğitimi, öğrenci ve velilere yönelik eğitim konuları yer alıyor.

“MUTLU AİLE, MUTLU TOPLUM DEMEKTİR”

Ailenin, huzur ve mutluluğunun yakalanabileceği kutsal bir çatı olduğunu ifade eden Çakır, toplumun temelini ailenin oluşturduğunu, mutlu ailenin mutlu toplum demek olduğunu belirtti. Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak, fiziki hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilik faaliyetlerini de önemsiyoruz. Ailenin korunması ve güçlenmesi toplumumuzun geleceği için de büyük önem arz ediyor. Bu çerçevede 2012 yılında kurduğumuz Aile Danışma ve Destek Merkezi’miz başarılı çalışmalar gösterirken, çıkardığı 'Mutlu aile, mutlu toplum' kitapçığı ile de aile kurumuna ışık tutacaktır" şeklinde konuştu.
“Mutlu aile, mutlu toplum" kitapçığını isteyen herkes Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi'nden ücretsiz temin edebilir" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kültür, Sosyal, İşler, Daire, Başkanlığı’na, bağlı, olarak, hizmet, veren, MADEM
Yorumlar
Haber Yazılımı