Haber Detayı
05 Nisan 2016 - Salı 15:46
 
Polat: Vizyonumuz Gençlikle Başlar
Türkiye Gençlik Konseyi Malatya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kürsü Sende’ programının konuğu Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat oldu. Polat, programda “Toplum olarak savaşların ardından kültür emperyalizmi ile karşı karşıya kaldık” ifadelerinin altını çizdi.
Gündem Haberi
Polat: Vizyonumuz Gençlikle Başlar

Battalgazi Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen ‘Kürsü Sende’ programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yanı sıra Yardımcısı Mehmet Güner, Gençlik Konseyi Başkanı Ahmez Bayduz, Gençlik Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri ve gençler katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi ile Gençlik Konseyinin faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösteriminden sonra programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Konseyi Başkanı Ahmet Bayduz, toplumun gelişmesi ve ilerlemesinde gençlerin lokomotif görevi üstlendiğini söyledi.

Gençlik Konseyi Başkanı Ahmez Bayduz, “Birikimleri ve deneyimlerinden yararlanmak istediğimiz şehrin ileri gelenlerinin katılımıyla düzenlediğimiz “Kürsü Sende” programımıza katılan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a çok teşekkür ediyoruz. Aile, eğitim ve iş hayatıyla örnek bir hayat yaşayan başkanımızın tecrübeleri biz gençlerin geleceklerine ışık tutacaktır” dedi.

‘Kürsü Sende’ programında konuşan Hacı Uğur Polat ise, “Ülkemizin yeniden dünyada söz sahibi olması için gençlerimize düşen görev, çok çalışmaktır. Hepimizin çok çalışması ve mücadele etmesi gereken bir dönemden geçiyoruz. Asla tembelliğe, ihmale, boşluk bırakmaya hakkımız yok. Herkes bulunduğu görevde, ne iş yaparsa yapsın hakkıyla çalışarak, kendini en iyi şekilde yetiştirmesi, yeteneklerini geliştirmesi, kendisini güncelleştirmesi ve görevini en güzel şekilde ifa etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

“VİZYONUMUZ GENÇLİKLE BAŞLAR”

Gençlerin tarihine bağlı, vatanını, bayrağını, dinini ve ülkesini seven bir anlayışta yetişmesi için ellerinden gelen tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Polat, ayrıca “Milletimizin ve ümmetin geleceğiyle ilgili doğru tespit yapabilmek için geçmişimizi çok iyi analiz etmemiz lazım. Millet olarak geçmişte çok büyük savaşlar yaşadık, toprak kaybede kaybede 1923 yılına kadar geldik ve şu anda yaşadığımız topraklarda hür ve özgür yaşamak içinde çok ciddi bedeller ödedik. Şehit kanlarıyla sulanmış olan bu aziz vatanın her karış toprağını ele geçirmek için sinsi plan yapanlar, savaşın ardından toplumu parçalamak için ciddi mücadele verdi. Asıl savaş millet olarak girdiğimiz savaşları kazanmamızdan sonra başladı. Toplum olarak savaşların ardından kültür emperyalizmi ile karşı karşıya kaldık. Özellikle gençliğimizin fikir dünyasını ele geçirmek için ciddi planlar yapan batı dünyası cephede yapamadığını gençleri ifsat ederek bu emellerine ulaşmak istedi. Bir milleti, bir ümmeti yenilgiye uğratmak için o milletin ahlakını, geleceğini karartmanız gerekiyor ve işte burada gençlikle ilgili mücadele başlıyor. Bu süreçte M. Akif, Beddiüzzaman, Necip Fazıl gibi milletin öz değerlerine sahip, gençliğin sesi ve vicdanı olan değerli insanlar farklı sesler ortaya çıkarıp milletin geleceğiyle ilgili ciddi mücadele verdiler. Kültür hegemonyasına yönelik savaş ise halen devam ediyor. Toplum olarak gelecekle ilgili öngörümüz ve vizyonumuz gençlikle başlar. Gençliğiniz ne kadar dinamikse, ne kadar idealistse, ne kadar çalışkansa, ne kadar ileri görüşlüyse sizin de geleceğiniz o denli parlak ve aydınlıktır” dedi.

“Geleceğini, mukaddesatını ve bayrağını bilen, milletini ve ülkesini seven bir gençlik olduğu müddetçe bu milletin sırtını hiç kimse yere getiremez” diyen Polat, “Gençlerimizin tüm savaşlara, darbe zihniyetlerine, emperyalist müdahalelere rağmen kendi öz değerlerine sahip çıkması bizi mutlu ediyor. Bizler çok sağlam ve güçlü temelleri olan bir milletiz, geçmişte bizi yıkmak için türlü türlü oyunlar oynandı. Şanlı tarihimizden koparmaya çalışanlara karşı bize düşen, sürekli okumalı, tarihimizi araştırmalı ve geleceğe yönelik içinde “ bilgi ve eğitimin” olduğu sağlam temelleri atmaktır. Her şeyi ihmal edebiliriz ama gençlerimizle ilgili faaliyetleri asla ihmal etmememiz gerekir. Yeşilyurt Belediyesi olarak gençlerimizin eğitimli, bilgili, toplumsal olaylara duyarlı, ülkesini ve vatanını seven bir anlayışa sahip olması için elimizden gelen desteği veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 Gençlik Konseyi Başkanı Ahmet Bayduz, söyleşinin ardından Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plaketi takdim etti. Program sonunda Gençlik Konseyi Üyeleri Başkan Polat ile fotoğraf çektirdi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkiye, Gençlik, Konseyi, Malatya, İl, Başkanlığı, tarafından, düzenlenen, ‘Kür
Yorumlar
Haber Yazılımı