Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 19:02
 
50 Milyon Yatırım İçin Teşekkür Yemeği
Malatya Kanatlı Et üreticilerine Maliye Bakanlığı tarafından 50 milyon TL'lik destek sözünün verilmesi ve bu desteğin Bakanlık tarafından onaylanması nedeniyle Malatya Kanatlı Et üreticileri Birliğinden, emeği geçenler için teşekkür yemeği verdi.
Ekonomi Haberi
50 Milyon Yatırım İçin Teşekkür Yemeği

 Malatya Nikah Sarayında gerçekleştirilen yemekli etkinliğe AK Parti Malatya Milletvekillerinden Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile bazı STK temsilcileri ile birlik yöneticileri ve üreticiler katıldı.

"KÜMESLER HAYATA GEÇECEK"

Yapılan destek ile atıl halde olan kümesleri hayata geçeceğini dile getiren Malatya Kanatlı Et Üreticileri Birlik Başkanı Serdar Yıldız; "Bakanlığımız ve birliğimiz arasında yapmış olduğumuz çalışmalar, milletvekilleri, bürokratlar ve sivil toplum örgütlerimizin destekleriyle 13 Şubat 2019 tarihinde 50 milyon TL'lik projemiz bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. Malatya Birliği ile et ve süt kurumu piliç et üretimini birlikte organize ederek, üretilen tavukları, et ve süt kurumu, birliğimiz, ilimizdeki firmalar ve Et ve süt kurumunun kendi kesimhanelerinde keserek, ilimizde bulunan firmalar Esenlik ve birlik bünyesindeki satış organları ile iç pazar ve gerekse ihracata yönelik pazarlanacaktır. Verilen desteklerin etkin bir şekilde kullanılacağını, ilimizde atıl durumda bulunan kümeslerin hayata geçirilmesi için çalışılacaktır. Atıl durumda bulunan kesimhaneleri, tekrar faaliyete geçirerek, et ve süt kurumu üzerinden kesim desteği için süreç işleyecektir. Kesimi yapılan tavukların et ve süt kurumu üzerinden alımız sağlanarak, ülkemizdeki resmi kurum ve kuruluşlara pazarlanması sağlanacaktır"

ÇALIK'TAN YILDIZ'A TEŞEKKÜR

Çalışmaları ve gayretleri için Birlik başkanı Yıldız'a teşekkür eden AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık; "16 Yıldır Malatya'ya yapmış olduğumuz ziraat, hayvancılı alanında yapmış olduğumuz yatırımlar, Şimdi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte, sulamaya yapmış olduğumuz yatırımları göz önünde bulundurduğumuzda, yaklaşık 4,5 milyara yakın Malatya'mız tarımdan destek almış vaziyette. Özellikle hayvancılık konusunda Malatya'mızın özel bir önemi var. Malatya'mızda, tüm Türkiye'ye hitap eden 2 tane firmamız vardı. Bunların yaşamış olduğu sorunlar, Malatya'mızdaki yaklaşık 250 tane kümes yetiştiricimizin, 120 tanesinin atıl hale gelmesine sebebiyet verdi. Bu atıl olan kümeslerin yeniden aktif hale geçirilebilmesi için ve en önemlisi de kanatlı hayvanların Malatya'da kesimlerinin yapılabilmesi için birlik başkanımız Serdar bey bir çalışma başlattı. STK'lar bir köprü gibidir. Birliğimizde bu köprüyü çok iyi bir şekilde dizayn etti. bu anlamda birlik başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.    

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: 50, Milyon, Yatırım, İçin, Teşekkür, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı