Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 14:21
 
ADAM TAŞITIRKEN İYİYİDİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, özel halk otobüsü ve minibüs esnafının koronavirüs sonrası kontak açamayacak duruma geldiğini belirterek “AK Parti Mitinglerine ücretsiz adam taşıtırken iyiydi. Şimdi neden bu insanlara sahip çıkmıyorsunuz?” dedi.
Gündem Haberi
 ADAM TAŞITIRKEN İYİYİDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ,Malatya esnafının sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Malatya esnafını önce  depremin ardından da Koronavirüs salgınının vurduğunu, yüzlerce esnafın krizden kaynaklı kepenk kapatmak zorunda kalacağını, esnaflar ve sanatkarlar için acil ekonomik destek paketi hazırlanması gerektiğini belirten Ağbaba, bu kez de mazot bile alamayacak duruma gelen toplu taşıma araç esnafının sorunlarına çözüm istedi.

‘NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN’ DENİLEMEZ

Toplu taşıma esnafı ve şoförlerinden sık sık telefonlar aldığını, sıkıntılarını dinlediğini kaydeden Ağbaba, esnaf ve şoförlerin sokağa çıkanların sayısında ciddi düşüş yaşandığını, sokağa çıkmak zorunda olanların büyük bölümünün de özel araçlarını kullandığını,toplu ulaşım araçlarına binişlerin yüzde 70-80 oranında gerilediğini söylediklerini  belirterek “Yüzlerce esnaf  ve aileleri göz göre göre açlığa sürükleniyor. Minibüsçüler,özel halk otobüsü şoförleri para kazanmaktan vazgeçmişler, mazot parasını bile çıkaramayacak durumdalar. Kendi ceplerinden mazot alıp yolcu taşıyorlar. Artık o kadar zor duruma gelmişler ki ‘gerekirse hattımızı iptal edin’ diyorlar. Kamu hizmeti yapan bu kişilerin ‘ne haliniz varsa görün’ anlayışıyla yüzüstü bırakılması kabul edilemez.” Dedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAKIT VE SÜRÜCÜ GİDERİNİ KARŞILIYOR, MALATYA’DA SES YOK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Özel Halk Otobüslerinin yakıt ve sürücü giderlerinin İBB tarafından karşılanacağını açıkladığını belirten Ağbaba, “CHP’li belediyelerimiz virüsten kaynaklı esnaflarımızın sorunlarını en aza indirmek için destek açıklamaya devam ediyor. Şayet minibüsçüler ellerini taşın altına koyuyorsa,bu zor şartlarda görevlerini yapmaya devam ediyorsa elbette devlet de onlara destek vermelidir.Malatya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma esnafına mazot ve sürücü gideri desteği vermelidir. AK Parti Mitinglerine ücretsiz adam taşıtırken iyiydi. Şimdi bu insanların yüzlerine bile bakmıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , ADAM, TAŞITIRKEN, İYİYİDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı