Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 17:31
 
Ağbaba: AK Parti'de Kan Kaybı Devam Edecek
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba; "Hep beraber görüyoruz ki, AK Parti'de kan kaybı başladı ve devam edecek. Bize düşen görev birliği, bütünlüğü muhafaza etmektir” dedi.
Video Haber Haberi
Ağbaba: AK Parti'de Kan Kaybı Devam Edecek

Cumhuriyet Halk Partisi genişletilmiş il danışma toplantısını gerçekleştirdi. Malatya Kongre ve kültür merkezinde gerçekleştirilen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Eski vekillerden Muharrem Kılıç, CHP Malatya il ve ilçe yöneticileri ile partililer ve bazı STK temsilcileri katıldı.

"KAPLUMBAĞA HIZINDA"

Programda ilk olarak bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya'da Cumhurbaşkanı tarafından açılışı yapılan yatırımları gündemine aldı. Kiraz; "Tabi amacımız şu hem geride bırakmış olduğumuz bir yerel secim var.  Onun artılarının eksilerini yaptıklarımızı yapamadıklarımızı değerlendirmek;  hem de önümüzde ki döneme ilişkin birlikte yapılacakları sıralamak ve kendi iç hesaplaşmalarımızı dışarıda bırakıp omuz omuza mücadele vermek.  Tabi değerli arkadaşlar dışa yönelik mücadele derken; gerçekten önemli bir dönemde bu toplantıları gerçekleştiriyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kongrelerimizi gerçekleştireceğiz.  Türkiye bir bütün olarak bütün politikalarında çökmüş durumda.  Ekonomi uzun süredir toplumun bütün kesiminin üzerine binen anlayışla gerçekten ekonomik veriler dengesizleşmiş.  Herkes bu ekonomik verilerin altında ezilmeye devam ediyor. Buna ilişkin olarak; işsizlik rekor seviyelere çıkmış durumda.  Her gün gelen zamanlar belimizi bükmeye devam ediyor.  Tabi böyle bir Türkiye tablosu var.  Yüzlerce, binlerce kişi iş arıyor.  Bir tarafta böyle bir tablo Türkiye’de yaşanırken; bir taraftan da Malatya’mızın da önemli problemleri var.  Tabi bu problemlerle bu ekonomik sorunlarla işsizlik yoksullukla yolsuzlukla bütün Malatyalılar uğraşıyor ama Malatyalıların özelde uğraştığı durumlarda var.  Geçenlerde bir toplu açılış töreni yapıldı gerçekten tam bir komedi olduğu ortaya çıktı.  Şimdi buradan soruyoruz Malatya’da bir toplu açılış töreni gerçekleştirildi.  Yüzlerce açılış yapıldığı söylendi bilmeme kaç milyondan bahsedildi.  Peki, bir tane Malatyalı bir tane açılışın adının hatırlıyor mu hatırlamıyor.  Neden çünkü ortada bir şey yok.  Bir şey olsa bizde görürdük elbette.  Bu ekonomik durum çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanı buraya geldi Malatya’ya bu açılış törenlerine katıldı neyi söyledi yıllar önce bitirilmiş olan ama kanalları unutulmuş olan Boztepe barajını söyledi.  Bu veriler ışığında Malatya’ya Yatırımların tamamen duruluğunu görüyoruz.  Kuzey çevre yolunun görüyoruz Battalgazi devlet hastanesinin adeta kaplumbağa hızıyla ilerlediğini görüyoruz.  Bütün yatırımlar Malatya’da durdurulmuş durumda” şeklinde konuştu.

 

"CHP'DE ASLA OLMADI"

AK Parti'de yaşanan ihraç ve istifaları değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba; ” Yandaş medya genellikle CHP’nin iç meselelerini konu eder.  Ahmet Davutoğlu partiden ihraç ediliyor.   Yıllarca bakanlık yapan Ali Babacan’a hainlik suçlaması yapılıyor.  Değerli arkadaşlar bizim içimde de çok tartışma oluyor.  Ama bizim partimizde böyle bir şey olabilir mi örneğin genel başkanlığına aday olmuş Muharrem İnce’nin partiden ihracı gündeme gelebilir mi bu niye kendi içinde demokrasiyi getiremeyenler; Türkiye’de gerçek demokrasiyi getiremezler.  Hep beraber görüyoruz ki AK Parti'deki bu kan kaybı başladı ve devam edecek. Bize düşen görev birliği bütünlüğü muhafaza etmektir” dedi.

"BİR GİTTE ORALARA BAK"

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın çağrısına karşılık sözlerini devam ettiren Ağbaba;"Maalesef Malatya'da yeni açılan bir şey yok. Toplu açılış töreni yapıyorlar, milletin yüzüne baka baka utanmadan. Bir tane yeni açılan bina, bir tane yeni açılan baraj yok. Ben Malatya'nın mahallelerini gezmeye çalışıyorum.  Geçen günlerde Doğanşehir İlçesi Söğüt mahallesine gittik. Koskocaman bir gölet var. Ama gölette bir damla su yok. Ben diyorum ya konuşmalarımda Baraj var, sulama kanalı yapmayı unutmuşlar. Burada Niyazi ağabeyime sordum bu Boztepe barajının başlama tarihi ne zamandır dedim, 'Sanırım 1990'lı yıllarda başladı' dedi. Mesut Yılmaz'ın Başbakanlığı döneminde ihalesi yapılıyor. Oranın barajı çok geç bitiyor. Yıllar önce barajın açılışı yapılıyor. Cumhurbaşkanı yine büyük törenlerle açılışı yapılıyor. İsmi Recai Kutan Konuluyor. Bu baraj elektrik üretmek için yapılmıyor, ne için yapılıyor? Sulama için. 5 Yıl önce baraj yapılmış değerli arkadaşlar, Boztepe barajına kanal yapmayı unutmuşlar.  Ben mesele budur diyorum. Yazıhan'da sulama kanalı yeni yapılmış, oradan bana cevap veriyor, 'Suyu görmek istiyorsan buraya gel' diyor. Sen Malatya'nın susuz halini görmek istiyorsan Söğüt'e, Arapgir'e, Doğanyol'a, Hekimhan'a, Doğanşehir'e git ondan sonra gel gör ki Malatya ne hale gelmiş" dedi. 

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Ağbaba:, AK, Parti'de, Kan, Kaybı, Devam, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı