AK PARTİLİLER YÜRÜDÜ, CHP'LİLER ALKIŞLADI
Haber
25 Kasım 2019 - Pazartesi 16:58
 
AK PARTİLİLER YÜRÜDÜ, CHP'LİLER ALKIŞLADI
"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele ve Dayanışma Gününde" Kadına Yönelik Şiddeti Kınamak amacıyla AK Parti kadın kolları tarafından yürüyüşlü eylem gerçekleştirilirken, CHP il binası önünde açıklama yapmaya hazırlanan CHP'lilerden, AK Partili kadınlara alkışlı destek geldi.
Video Haber Haberi
AK PARTİLİLER YÜRÜDÜ, CHP'LİLER ALKIŞLADI

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele ve Dayanışma Günü" nedeniyle Malatya'da birçok siyasi parti ve STK'lardan etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda AK Parti Kadın Kolları da Hafize Özal Kız Meslek Lisesi önünde bir araya gelerek, parti il binasına kadar yürüyüşlü eylem gerçekleştirdi. Ellerinde "kadına şiddete hayır" içeren dövizlerle yürüyen AK Partililere CHP il başkanlığı önünde bekleyen ve kadına yönelik şiddete hayır için bir araya gelen partililerden Ak Partili kadınlara alkışlı destek geldi. Kendilerine alkışla destek veren AK Partili kadınlar ise yine alkışla karşılık verdi.

 "GÖSTERİŞ OLSUN DİYE TOPLANMADIK"

 Yürüyüşü tamamlayarak parti önüne gelen kadınlar burada bir açıklama yaptı. Kadınlar adına açıklamayı gerçekleştiren AK Parti il kadın kolları Başkanı Aynur Oğuzhan; " Bugün “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü”! Biz Ak kadınlar olarak aşağıdaki çağrımızı sadece kadınlara değil, insanlıktan bir nebze nasibini almış herkese yapmak üzere, 81 ilimizde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. Bizler AK Parti’nin 5 milyona yaklaşmış kadın üyesi adına, genel geçer cümleleri kurmak ve “dostlar alışverişte gözüksün” misali buluşmalar için toplanmadık. Dünyada “KADIN” ve “ŞİDDET” kelimelerini kullanarak oluşturulmuş cümleler ile ülkemizde ya da yurtdışında siyasi istismar yapanlar gibi üstünlük taslamak içinde toplanmadık.  Sadece kendi rahatlığını ve konforunu düşünüp, her fırsatta sahte gözyaşları dökenler gibi olmak için de burada değiliz.  17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık.“Kadınlara Karşı Ayrımcılık Irkçılıktan Beterdir” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli hanımefendinin, her platformda göstermiş oldukları samimi duyarlılıkları milletimizin malumlarıdır. Yıllardır sürdürdükleri kapsamlı mücadeleler ile kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edilmiştir. Bu dönem içinde, gerek partimiz gerekse kurulan tüm hükümetlerimiz ve özellikle de kadından sorumlu bakanlarımızın tavizsiz mücadeleleri ve saygın çabaları apaçık ortadadır. Bugüne kadar kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili yapılmış yasal düzenlemelerle kadınlarımızın ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesine önemli katkılar sağlanmıştır" dedi.

"ÖNCE İNSAN SONRA KADINIZ"

Oğuzhan açıklamasının devamında ise; "Hal böyle iken her “kadın” konusu gündeme geldiğinde veya acı bir hadise yaşandığında devletimizle dayanışma yerine bir takım çevrelerin, bu meseleyi istismar etmeleri, kendi çirkin siyasetlerine malzeme yapmaları da bir başka hakikattir. Dolayısıyla biz bugün öncelikle herkesi genel geçer açıklamalar yapmak yerine Samimiyete davet ediyoruz. Yaşanan acıların, ilkelliklerin, cehaletin yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya davet ediyoruz.  Laf ola beri gele türden açıklamalardan bıktık. Bir annenin, bir genç kızın ya da sadece bir insan olarak, yaşama savaşı veren mazlum bir kadının, köşesinde Allah’a yakarırken, bir başkasından yardım dahi alamadan can vermesi hiçbir siyasete malzeme yapılamaz. Söz konusu bir insanın yaşamı olduğunda, siyaset dahil her şey ayaklarımızın altındadır" dedi.

"TURUNCU ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ"

Turuncu kurdelelerle yürüyüş amacını söyleyen Oğuzhan;"Biz AK Parti’li kadınlar olarak önce insanız, sonra kadınız.   Katliam her yerde katliamdır, kimse savunamaz ve sonuna kadar da katiller ile mücadele şarttır. “Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır.” Sözüne uygun olarak biz Ak kadınlar, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz, samimi olan her dayanışma çabasına da VARIZ diyoruz.  Devlet olarak da, parti olarak da bizler ne kadar sorumluluklarımızın bilincinde olsak da; biliyoruz ki bu ahlaksız, acımasız ve aşağıların aşağısı konumdaki canavarların, zalimlerin ve katillerin bitmez tükenmez saplantıları, bozuk ruh ve karakterleri ve daha pek çok sapkın düşünceleri dünyada yayılarak artmaktadır. Bu acı hadisler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz.  AK Kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı Turuncu Çizgimizi çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: AK, PARTİLİLER, YÜRÜDÜ,, CHP'LİLER, ALKIŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı