Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:33
 
Altın Fiyatları Sürekli Yükseliyor
Salgın nedeniyle vatandaşlar, güvenli liman olan altına yönelirken, tam, yarım, çeyrek ve gram altın fiyatları da zirve yapmış durumda. Kuyumcular, altındaki yükselişi koronavirüs salgınına bağlıyor.
Ekonomi Haberi
Altın Fiyatları Sürekli Yükseliyor

Alış ve satış fiyatı anlık olarak değişen Tam, yarım, gram ve çeyrek altın fiyatları yukarı yönlü seyrini sürdürüyor. Uzmanlar ise altındaki bu yükselişin devam edeceği kanaatinde.

ALTIN GÜVENLİ LİMAN

 Altın piyasası hakkında bir değerlendirme yapan kuyumcu esnafı Engin Temizer, "Altın fiyatları bildiğiniz gibi yükselişte.Yükselişin kaynağı koronavirüs salgını olarak görülüyor. Bu yükseliş devam edecek gibi görünüyor. Müşterilerimize her zaman bir öneride bulunuyoruz ve bu öneriyi de yinelemek isterim, altın her zaman güvenli limandır. uzun vadeli yatırımlarda güvenilecek tek liman altındır" dedi.

ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatlarını da değerlendiren Temizer; Cumhuriyet Altın Alış: 2 bin 110, Satış: 2 bin 142, Yarım Altın Alış: bin 256, Satış: bin 280, Gram Altın Alış: 387,50,  Satış: 388, Çeyrek Altın Alış: 621, Satış: 636 TL civarlarında seyir ediyor. Ayrıca analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların direnç konumuna geldiğini, gram altında ise 380-400 lira bandının izleneceğini ifade ediyor." dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Altın, Fiyatları, Sürekli, Yükseliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı