Haber Detayı
25 Ocak 2016 - Pazartesi 18:22
 
Amatöre Çakır Desteği
Malatya Büyükşehir Belediyesinin her yıl düzenlediği ‘Amatör Kulüplere Malzeme Yardımını’ 2016 yılında da gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın da katıldığı törende 85 kulübe malzeme yardımı yapıldı.
Spor Haberi
Amatöre Çakır Desteği

Malatya'da faaliyet gösteren birçok amatör spor kulüplerine Malatya Büyükşehir Belediyesi malzeme yardımında bulundu. Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Seyfullah Özdemir ve çok sayıda kulüp yöneticilerinin katıldığı törende, 85 kulübe malzeme yardımı yapıldı.

ÖZDEMİR: “BAŞKAN ÇAKIR’A MİNNETTARIZ”

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Seyfullah Özdemir, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatya'daki amatör spor kulüplerine büyük bir destek vermekte. Malatya amatör sporunun belirli bir seviyeye gelmesinde çok büyük bir özveri ve hizmet örneği göstermiştir. Amatörlerin hiçbir yerden geliri ve katkısı yoktur. Ama biz inanıyoruz ki, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız bu hizmeti bize ilelebet verecektir. Bu desteğin yanı sıra Başkan Çakır'ın Yeşiltepe'de amatörler için tesis kazandırdığını da unutmamalıyız. Şuanda mevcut bulunan bu salonun restorasyonu yapılarak, Malatya'daki amatörlerin hizmetine sunuldu. Biz kendisine minnet duyuyoruz. Gerçekten Malatya amatörleri her zaman kendisine sevgi ve saygılarını sunuyor” şeklinde konuştu.

ÇAKIR: “DESTEKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Özdemir’in konuşmasının ardından bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Spor anlamındaki yatırımlarımıza baktığınız zaman diğer yatırımlarımızın yanında bunun az olduğunu bilincindeyiz. Bu amaçla inşallah önümüzdeki süreç içerisinde bütün amatör sporlarımızla ilgili de desteğimizin artacağını özellikle belirtmek istiyorum. Gençlerimizi spora kazandırmamız lazım. Gençlerimiz ne kadar sporla içli dışlı olursa o kadar toplumu bilen, çevresini bilen, kendisini geliştirmiş, sosyalleşme adına önemli bir mesafeyi almış olacak. Mücadele ettiğimiz bir konu var. Alışkanlıklar, bağımlılıklar bununla ilgili en güzel mücadeleyi de aslında sporla uğraşan gençlerimiz yapacaklar. Davranışları ve duruşlarıyla Arkadaşlarına örnek olacaklar. Çünkü her spor kulübü, aslında her amatör kulüp, bu çocuklarımız için aynı zamanda birer eğitim merkezidir. Buraları sadece birer spor kulübü olarak ya da spor yapan öğrenciler olarak görmemek lazım. O çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerinin artması, sosyalleşmesi adına kamuya ait alanları çok daha sağlıklı kullanan birer fert olarak da yetişiyorlar. Dolayısıyla bunun için amatörü çok önemsiyoruz. Burada yapmış olduğumuzda güzel bir çalışma. Çocuklarımızın ihtiyacı olan her branştaki 85 kulübümüze içeren bir takım malzemeleri dağıtıyoruz. Bu gerçekten yeterli değil. Çocuklarımızın daha fazla spor yapabileceği fiziki alanları oluşturmamız gerekiyor. Bunun içinde inşallah çalışmalarımız devam edecek" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, Büyükşehir, Belediyesinin, her, yıl, düzenlediği, ‘Amatör, Kulüplere, M
Yorumlar
Haber Yazılımı