Siyaset (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 14.01.2016 - 17:32, Güncelleme: 15.01.2021 - 19:31

Bakan Tüfenkci'den Terör Açıklaması

 

Bakan Tüfenkci'den Terör Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Terörün bitilmesi noktasında çok ciddi mücadele veriliyor.
Türkiye kaynaklarının yüzde 50’si terörle mücadeleye gidiyor. Eğer biz bu terör belasından kısa zamandan kurtulursak, otomatik olarak Türkiye yüzde 50 büyüyecek” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda AK Parti Akçadağ İlçe Teşkilatı ile kahvaltıda bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bütün Türkiye’de olduğu gibi Akçadağ ve Malatya için de ciddi gayretler göstereceklerini vurguladı. Akçadağ Spor Tesisi için söz aldıklarının müjdesini veren Tüfenkci, “Develi-Akçadağ yolunu inşallah 2016 yatırım programına aldıracağız. Birçok şeyi birlikte başaracağız ama önemli olan birbirimize sahip çıkmamız. Birbirimize sahip çıkarsak gücümüz artar. Bölünürsek, parçalanırsak gücümüz azalır. Bizim değerimiz, gücümüz birbirimize sahip çıkmakla olur. Bize bakanlık verilmesiyle sadece Malatya’da değil İstanbul’da, Ankara’da yaşayan Malatyalılar da çok heyecanlı. Bu heyecan inşallah 10-15 yıllık var olan dağınıklığımızı giderme noktasında bir güç olur. Eğer sizler yerelde bize sahip çıkmazsanız, bizler burada sizlere sahip çıkmazsak çok çabuk bu enerjiyi ve sinerjiyi kaybederiz. Onun için bizler birbirimize sahip çıkarak büyüyeceğiz” diye konuştu.Önümüzdeki dönem içerisinde hizmet etmek için bir süre olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin kritik bir eşikten geçtiğini ifade etti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapılan terörle mücadelede hakkında da konuşan Tüfenkci, “Geçtiğimiz gün Malatya’daydım bir şehidimiz vardı. Allah Malatyalı şehidimize ve bütün şehitlerimize rahmet etsin. Gerçekten orada çok ciddi mücadele veriliyor. Türkiye kaynaklarının yüzde 50’si terörle mücadeleye gidiyor. Eğer biz bu terör belasından kısa zamandan kurtulursak otomatik olarak Türkiye yüzde 50 büyüyecek demektir. Şu anda Cizre’de, Silopi de, Diyarbakır’da, Hakkari’de, Van’da felç olmuş bir tarafımız var. Bizim Habur Kapımız açık olmasına rağmen güvenlik nedeniyle gidiş gelişler çok az oluyor. Bundan kim kaybediyor, o bölge insanı kaybediyor, Türkiye kaybediyor. Onun için bizim inşallah kısa zamanda terörle mücadeleyi bitirip yolumuza hızlı bir şekilde devam etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.Türkiye büyüdüğü zaman Malatya’nın da büyüyeceğini ifade eden Tüfenkci, Malatya için çalışacağını kaydetti. Tüfenkci, “Bunu mikro düzeyde değil makro düzeyde bakıp yapacağımız projelerle, yatırımlarla inşallah Malatya’yı farklılaştırdığımızda diğer ilçelerimiz de bir ivme kazanacak. Bu hafta sonu Malatya’da bütün belediyelerimizle bir toplantı yapıp, projelerini isteyeceğiz. Çünkü yerel çok önemli bizim için. Eğer yerelde proje gelmezse, ildeki bürokratlar gelen projeleri uygulamakta eksik kalırsa, milletvekillerimiz projeleri takip etmekte zayıf kalırlarsa isterse başbakanlık sende olsun bir anlam olmaz. Onun için el birliği ile Malatya’nın gelişmesi için çalışmamız lazım” ifadelerini kullandı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Terörün bitilmesi noktasında çok ciddi mücadele veriliyor.

Türkiye kaynaklarının yüzde 50’si terörle mücadeleye gidiyor. Eğer biz bu terör belasından kısa zamandan kurtulursak, otomatik olarak Türkiye yüzde 50 büyüyecek” dedi. 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda AK Parti Akçadağ İlçe Teşkilatı ile kahvaltıda bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bütün Türkiye’de olduğu gibi Akçadağ ve Malatya için de ciddi gayretler göstereceklerini vurguladı. Akçadağ Spor Tesisi için söz aldıklarının müjdesini veren Tüfenkci, “Develi-Akçadağ yolunu inşallah 2016 yatırım programına aldıracağız. Birçok şeyi birlikte başaracağız ama önemli olan birbirimize sahip çıkmamız. Birbirimize sahip çıkarsak gücümüz artar. Bölünürsek, parçalanırsak gücümüz azalır. Bizim değerimiz, gücümüz birbirimize sahip çıkmakla olur. Bize bakanlık verilmesiyle sadece Malatya’da değil İstanbul’da, Ankara’da yaşayan Malatyalılar da çok heyecanlı. Bu heyecan inşallah 10-15 yıllık var olan dağınıklığımızı giderme noktasında bir güç olur. Eğer sizler yerelde bize sahip çıkmazsanız, bizler burada sizlere sahip çıkmazsak çok çabuk bu enerjiyi ve sinerjiyi kaybederiz. Onun için bizler birbirimize sahip çıkarak büyüyeceğiz” diye konuştu.
Önümüzdeki dönem içerisinde hizmet etmek için bir süre olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin kritik bir eşikten geçtiğini ifade etti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapılan terörle mücadelede hakkında da konuşan Tüfenkci, “Geçtiğimiz gün Malatya’daydım bir şehidimiz vardı. Allah Malatyalı şehidimize ve bütün şehitlerimize rahmet etsin. Gerçekten orada çok ciddi mücadele veriliyor. Türkiye kaynaklarının yüzde 50’si terörle mücadeleye gidiyor. Eğer biz bu terör belasından kısa zamandan kurtulursak otomatik olarak Türkiye yüzde 50 büyüyecek demektir. Şu anda Cizre’de, Silopi de, Diyarbakır’da, Hakkari’de, Van’da felç olmuş bir tarafımız var. Bizim Habur Kapımız açık olmasına rağmen güvenlik nedeniyle gidiş gelişler çok az oluyor. Bundan kim kaybediyor, o bölge insanı kaybediyor, Türkiye kaybediyor. Onun için bizim inşallah kısa zamanda terörle mücadeleyi bitirip yolumuza hızlı bir şekilde devam etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
Türkiye büyüdüğü zaman Malatya’nın da büyüyeceğini ifade eden Tüfenkci, Malatya için çalışacağını kaydetti. Tüfenkci, “Bunu mikro düzeyde değil makro düzeyde bakıp yapacağımız projelerle, yatırımlarla inşallah Malatya’yı farklılaştırdığımızda diğer ilçelerimiz de bir ivme kazanacak. Bu hafta sonu Malatya’da bütün belediyelerimizle bir toplantı yapıp, projelerini isteyeceğiz. Çünkü yerel çok önemli bizim için. Eğer yerelde proje gelmezse, ildeki bürokratlar gelen projeleri uygulamakta eksik kalırsa, milletvekillerimiz projeleri takip etmekte zayıf kalırlarsa isterse başbakanlık sende olsun bir anlam olmaz. Onun için el birliği ile Malatya’nın gelişmesi için çalışmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.