Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 14:02
 
DARENDE’DE PİLAV ŞENLİĞİ
Malatya’nın Darende ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Pilav Şenliği bu yılda binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Darende ilçe dernekleri (MİDİDER) tarafından organize edilen şenliklerde ilk olarak konuşan Dernek Başkanı Mehmet Ayhan, bu yıl 9’uncusunu düzenledikleri şenliklere katılan herkese teşekkür ederek; “Ülkemizin her bölgesine yaşayan hemşerilerim bu vesile ile memleketlerine gelerek hasret gideriyorlar. Bu şenlik ayrıca bir birilerinden uzak yaşayan yeni nesil gençlerimizin tanışmasına ve kaynaşmasında vesile oluyor. Biz bu organizeyi derneklerimizin ve iş adamı hemşerilerimizin katkıları ile yapıyoruz. Ben emeği geçen ve buralara gelerek bizleri onurlandıran siz değerli hemşeriliklerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Gündem Haberi
DARENDE’DE PİLAV ŞENLİĞİ

Şenliğe katılan Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ise, bu tür organizasyonların hemşerilerin kaynaşmasına ve hasret gidermesine vesile olduğunu dile getirerek; “Yurdumuzun her köşesinden gelerek bu güzel gün için buradayız Allah bu birliğimizi bozmasın bu hafta Darende’de güzel etkinlikler oluyor hafta sonu yapılacak Darende karakucak güreş ve kültür festivalinde bir arada olalım” dedi.

Malatya milletvekili Bülent Tüfenkci yaptığı konuşmada Türkiye’nin büyüdüğünü söyledi. Tüfenkci; “Malatya’mız büyüdü, Türkiye’miz büyüdü  Türkiye’yi büyütme noktasında İnşallah 2023 hedeflerine ulaşma adına da  birlik beraberlik içerisinde. Türkiye sevdası içerisinde  milletimize hizmete devam edeceğiz. Değerli hemşerilerim 2023 giderken Türkiye’yi daha demokratik, hukukun daha egemen olduğu yargı reformunu da önümüzdeki meclis açılışından gündeme getirip İnşallah yeni bir yargı reformuyla adaleti daha da güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.    
Malatya İli Darende İlçesi Dernekleri(MİDİDER) organize ettiği pilav şenliklerine binlerce davetli ile Malatya millet vekili  Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Selahattin Gürkan, Darende kaymakamı Enver Hakan Zengince Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. etkinlik mahalli sanatçıların verdiği birbirinden güzel konserlerle sona erdi.

 

Kaynak: Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: DARENDE’DE, PİLAV, ŞENLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı