Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 14:57
 
Enver Kiraz Mazbatasını Aldı
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığına seçilen Enver Kiraz yeni yönetim ile birlikte mazbatasını aldı.
Çocuk Haberi
Enver Kiraz Mazbatasını Aldı

Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan 37. Kongrede yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığına seçilen Enver Kiraz yeni yönetim ile birlikte mazbatasını aldı.

Mazbata sonrası Malatya Adliye binası önünde bir değerlendirme yapan Kiraz; "Bugün mazbatamızı alıyoruz, tek listeyle bir seçim gerçekleştirmiştik ve bu liste sonucunda oluşan mazbatamızı aldık. Biz hem İl Yönetim hem İl Disiplin Kurulu hem de Kurultay Delegeleri olarak yeni görevimize başlıyoruz. Ben öncelikle bana İl Başkanlığı görevini yeniden layık gören, arkadaşlarıma İl Yönetimi, İl Disiplin Kurulu ve Kurultay Delegeliği gibi önemli görevleri layık gören partimizin delegelerine ve partimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte, Malatya’da parti içi tartışmalar son bulmuştur. Bundan sonra dışa yönelik bir çalışma ve mücadele içerisinde olacağız.

İl Yönetim ve İl Disiplin Kurulumuzda; yeni, genç ve mesleklerinde başarılı birçok arkadaşımızla, partimizin Belediye Başkan Adayı olarak yarışmış ve geçmişte partimize hizmet etmiş birçok tecrübeli arkadaşımız var. Yani gençlerle tecrübeyi birleştirdiğimiz, bütün Malatya’nın renklerini kapsayan bir örgüt yapısını oluşturduk. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi’nin şu gördüğünüz örgüt yapısı neyse Malatya da odur. Tüm Malatya’ya hitap eden, Malatya’nın tüm ilçelerini, tüm renklerini, Malatya’da yaşayan herkesi kapsayan bir yönetim anlayışıyla Malatyalılara hizmet edeceğiz. Tabi sıkıntılı, zor bir süreçten geçiyoruz. Ekonomide önemli sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, dış politikada yapılan yanlışlar nedeniyle gelen şehit haberleri, deprem gibi nedenlerle Malatya’da da sıkıntıların arttığını her geçen gün daha fazla hissediyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte önümüzdeki dönemde  hep birlikte önemli bir mücadele vereceğiz.

28-29 Matt’ta büyük kurultayımız gerçekleşecek. Mazbatayı aldığımız bugün şunu ilan ediyoruz; başta Genel Başkan Yardımcımız ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın yanında olacağız. Partimize bir ivme kazandıran ve 31 Mart- 23 Haziran İstanbul seçimlerinde partimizin yerel iktidarı altındaki en büyük imza sahibi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğine de inandığımızı ifade etmek istiyoruz. Kurultayımızda da parti içi tartışmaları bir kenara bırakıp iktidara yürünen yolda hepimiz katkı sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Enver, Kiraz, Mazbatasını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı