Haber Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 17:36
 
Erteleme Kararı Lehimize Oldu
Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 2. Grup takımlarından Malatya Yeşilyurtspor teknik direktörü İsmail Tekin, ‘Ertelenen Adıyaman 1954 maçının ardından lige daha iyi hazırlanma imkanı bulduklarını’ söyledi.
Spor Haberi
Erteleme Kararı Lehimize Oldu

Yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen Adıyaman 1954 maçının ardından konuşan Yeşilyurtspor teknik direktörü İsmail Tekin, önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, ‘Lige daha iyi hazırlanmak için bir hafta daha kazandıklarını’ belirtti. Devre arası takımın başına geçen Tekin, ertelenen maçın ardından yeşil beyazlı ekibe kondisyon ağırlıklı bir idman yaptırdı.

ERTELEME LEHİMİZE OLDU

Takımın fizik gücü açısından bir hafta daha kazandıklarını belirten İsmail Tekin, "Böyle bir ortam beklemiyorduk. İki gün önce kar yağışı olması dolayısıyla onu da hesaba kattık. Tabi genel olarak baktığımızda Adıyaman 1954 Spor'un bir moral bozukluğu vardı ve bu bizim için bir avantaj olabilirdi. Ama genelde bizim fizik gücümüz açısından  bir hafta daha kazanmamız lehimize oldu" ifadelerini kullandı.

PROFESYONEL BİR İŞLEYİŞ VAR

Malatya Yeşilyurtspor takımında profesyonel bir işleyiş olduğunu ifade eden Tekin, “İmkanları doğrultusunda her şeyi mükemmel olan bir kulüp. Dursun başkanın tecrübeli olması, futbol şube sorumlusu Eyüp Bolat'ın tüm imkanları takıma seferber etmesi, profesyonel bir kulüp gibiyiz. Kulübü öyle gördüm. Malatya Büyükşehir Belediyespor'da da şampiyon olduğumuz senelerde de böyle bir ortam vardı ama çok daha iyi bir ortam gördüm. Tabi bunu değerlendireceğiz. Bunu en kısa süreye çekmek isteyeceğiz" şeklinde konuştu.

TRANSFER YAPMAK İÇİN YAPMAYACAĞIM

Devre arası transfer hakkında sorulan soruları yanıtlayan Tekin, şunları söyledi: "Tabi transferler var. Forvet hattında Cihan'ı kazanmaya çalışıyoruz. Sakatlık olmadığı sürece oynatıp, kazanacağız. Malatya Yeşilyurtspor'a şuan transfer yapmak içinde transfer yapmak istemiyorum. Az ve öz bir transfer gerçekleştirmek için öyle bir kadroya sahibim. Takımın başına geldiğimde düşüncelerim başkaydı ama gelip, bir hafta çalıştıktan sonra bir takım değişikliklere de uğradık" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bölgesel, Amatör, Futbol, Ligi, (BAL), 2, Grup, takımlarından, Malatya, Yeşilyur
Yorumlar
Haber Yazılımı