Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 12:24
 
Hekimhan Belediyesinden Kıyak Kiralama!
Hekimhan Belediyesi’ne Zurbahan Otel’in Restaurant &Cafe Mutfağı işletmesinin ihale yapılmadan Hekimhan Belediye Meclis üyesi Nuri Yılmaz'ın eşine verildiği iddia ediliyor.
Gündem Haberi
Hekimhan Belediyesinden Kıyak Kiralama!

Sivas – Malatya – D 850 Karayolu üzerinde hizmet veren ve Hekimhan Belediyesine ait olan Zurbahan otelin Restaurant ve Cafe işletmeciliği ihale yapılmadan Hekimhan Belediyesi Meclis üyesi Nuri Yılmaz'ın eşi Mine Mutlu Yılmaz'a, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ'ın her hangi bir ihale yapmadan şifahen İşletmeyi kiraya verdiği, kira bedelinin ise belirsiz olduğu iddia edildi.   

Söz konusu Zurbahan otelin Cafe ve Restaurantın belediye başkanı Turan Karadağ tarafından CHP'li Meclis üyesi Nuri Yılmaz'ın eşi Mine Mutlu Yılmaz’a verilmesi Hekimhanlıların tepkisine neden oldu.. Hekimhanlılar; “Başkan Turan Karadağ, nasıl olurda belediye ait olan yeri, ihale yapmadan bir kişiye tahsis eder. Belediye de işler böyle yürütülürse Hekimhan değil, şahıslar kazanır. Neden ihaleye çıkılmadı, ihale yapılsaydı belki de ihaleye birden fazla şahıs katılacak, Hekimhan'ın ve kamunun yararına yüksek bir rakama kiralanacaktı. Söz konusu yer ihaleye çıkılmadan belediye meclis üyesinin eşi burayı işletmesi uygun görülmüş. Belediyeye ait bir yerin işletmesinin meclis üyesine verilmesi ise hiç etik değil. Böyle bir şey olabilir mi? Sosyal Belediyecilik dedikleri eşe dosta ihalesiz yer mi vermek? Belediye bu yanlışından acilen dönmelidir. İhale edilmeli ve ihaleyi kim hakkıyla kazanırsa işletmeyi o işletmelidir" yorumlarında bulundular.

 Öte yandan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ hakkında şikâyet içeren, CHP Genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba'ya iletildiği iddia edilen bir whatsapp mesajı da Hekimhanlılar arasında konuşulduğu ve paylaşıldığı belirtiliyor.  

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: Hekimhan, Belediyesinden, Kıyak, Kiralama!,
Yorumlar
Haber Yazılımı