İzmir’deki Malatyalılar Toplandı
Haber
13 Kasım 2019 - Çarşamba 15:39
 
İzmir’deki Malatyalılar Toplandı
"Vefalı Malatyalılar Naif İnsanlar Yurdu" grup üyeleri İzmir'de bir araya gelerek tanışma etkinliği ile kayısı tadında bir sohbet gerçekleştirdi ve Malatya'yı konuştular.
Video Haber Haberi
İzmir’deki Malatyalılar Toplandı

Yaklaşık 1 ay önce kurulan ve kurulması ile birlikte binlerce Malatyalıyı grubunda toplamayı başaran "Vefalı Malatyalılar Naif İnsanlar Yurdu" grubu. Geçtiğimiz haftalarda grup üyeliğini gerçeğe taşımak ve gurup üyeleri ile tanışmak amacıyla Malatya'da bir araya gelmişti. Bu buluşmadan sonra grup üyeleri etkinliklerini devam ettirerek, Malatya dışında buluşma etkinlikleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda üyeler, Çarşamba günü İzmir'de yaşayan Malatyalılar Karşıyaka’da bir Cafe’de bir araya gelerek gönüllerince eğlendiler.

Birbirlerini grupta tanıyan ve ilk kez bir araya gelen 30 kişi kadar Malatyalı kahvaltı sonrası, kordonboyunda kahvelerini yudumlarken, bir yandan da Malatya türküleri ile coştular.

İzmir’de yaşayan Malatyalılar, her ay böyle bir etkinlik düzenleyerek bir araya gelmeyi arzu ettiklerini dile getirirken, yüzlerce Malatyalının hafta içi olması nedeniyle gelemediğini belirttiler.

Bu arada, 30 Aralık’ta Ayvalık ve çevresindeki Malatyalılarında benzeri bir etkinlik düzenleyeceği bildirildi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: İzmir’deki, Malatyalılar, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı