Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:08
 
Kurbanınız "Hilal Olsun"
Önümüzdeki ay içerisinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı vesilesiyle, kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve onlarında sofralarına kurban etlerinin girmesi adına 'Kurbanınız Hilal Olsun' sloganıyla, kurban bağışlarının Kızılay'a yapılması istendi.
Video Haber Haberi
Kurbanınız

Malatya Kızılay il ve ilçe şubeleri basın mensupları ile bir araya geldi. Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Malatya'daki ilk bağışı kendisi yaptı.

 Kızılay'ın mazluma ve mağdura uzanan el olduğunu ifade eden Soylu, Kızılay'ın önemli işler yaptığını ifade ederek , kurban bağışları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"YÜZ BİNLERCE SOFRAYA ULAŞACAK"

Soylu açıklamasında şunları söyledi; "2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay, bu yılki kampanyasında hayırseverlere "Kurban'ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sesleniyor. Kızılay'ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2019 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Kızılay modeli sayesinde kurban etlerini de yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modem kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aşevlerinde de dağıtımlar yapılacak"

"İYİLİK SINIR TANIMIYOR"

Kızılay iyilikte sınır tanımaz diyen Soylu; "Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan'ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya'nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş'in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan'ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak'ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yurtdışında 50 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay'a kurban vekâletlerini verebilecek" şeklinde konuştu.

168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ

Hayırsever vatandaşların yardımlarını nasıl ulaştırmaları gerektiği yönde de detaylı bilgi veren Soylu; "Hayırseverler, yurtiçi  hisse kurban vekâlet bedeli olarak 850 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 725 Lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılay Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, internet bankacılığını, Mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr intemet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler" dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kurbanınız, "Hilal, Olsun",
Yorumlar
Haber Yazılımı