Haber Detayı
14 Ocak 2016 - Perşembe 17:39
 
Mtso Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’tan Gazetecilere Ziyaret
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası(MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç geride kalan 10 Ocak Gazeteciler günü nedeniyle Malatyalı gazetecileri ziyaret etti. Çalışan gazeteciler gününü kutlayan Erkoç, “Gazetecilerin çok ciddi bir görev yaptıklarının bilincindeyiz” dedi.
Gündem Haberi
Mtso Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’tan Gazetecilere Ziyaret

Başkan Erkoç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilk olarak Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini ziyaret etti. Başkan Erkoç’u Cemiyet binasında karşılayan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkan Yardımcısı Duran Özkan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Gazeteciler ve basın mensuplarına göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Çalışan gazeteciler gününü kutlamak maksadıyla böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise “Ben öncelikle çalışan gazeteci arkadaşlarıma çalışma hayatlarında başarılar dilerim. Biz gazetecilerin çok ciddi bir görev yaptıklarının bilincindeyiz. Çünkü toplumun haber kaynağı gazetecilerimizdir. Yağmur çamur demeden zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. Erkoç, konuşmasında geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Çınar’da ve İstanbul Sultanahmet’te meydana gelen terör saldırılarını da kınayarak “Bu tür saldırılar ülkemize zarar veremeyecektir. İnşallah ülke olarak birliktelik içerisinde, kardeşlik içerisinde terör belasından kurtulacağımıza da gönülden inanıyorum. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Erkoç’un kendilerini ziyaret etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, “Malatya’mızın en popüler Başkanı bu gün bizi ziyaret etti. Ziyaretten dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Malatya’mızda ekonomi denilince ilk akla gelen kişi o, ona güvenimiz sonsuz. Malatya"nın ayağa kalkması ve kalkınması için sayın başkanın elinden gelen gayreti göstereceğine inanıyoruz, ayraca bu önemli günü unutmadığı içinde kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak sözlerine başlayan Hasan Hüseyin Erkoç ise “Gazeteciler çok önemli ve son derece ciddi bir meslek yapıyorlar. Toplumun gözü kulağı gazetecilerdir. Biz gazetecilerin hangi zor şartlar altında çalıştıklarının da bilincindeyiz. Bu yüzden her zaman onların yanında olmaya çalıştık, bundan sonra da onların yanında olacağız” şeklinde konuştu.
Erkoç konuşmasında son günlerde artan terör saldırılarını da hatırlatarak, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Malatya, Ticaret, Sanayi, Odası(MTSO), Başkanı, Hasan, Hüseyin, Erkoç, geride, k
Yorumlar
Haber Yazılımı