Müşterilerinin Ateşine Bakıp Öyle Tıraş Ediyor
Haber
22 Mayıs 2020 - Cuma 11:17
 
Müşterilerinin Ateşine Bakıp Öyle Tıraş Ediyor
Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesinde berberlik yapan Hüseyin Avcı, gelen müşterilerin ateşlerini ölçerek içeri alıyor. Avcı adresini kimlik bilgilerine kadar bütün her şeyi not ediyor.
Video Haber Haberi
Müşterilerinin Ateşine Bakıp Öyle Tıraş Ediyor

Geçtiğimiz günlerde Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli’nin kentte yapılan korona testlerinde 3 berberin testinin pozitif çıkmasını açıklamasının ardından, berber ve kuaförler duruma tepki göstermişti. Pandemi sürecinde uzun süredir kapalı oldukların ve aldıkları yoğun tedbirlerle işyerlerini açtıklarını ifade eden kuaför ve güzellik merkezi işletmecileri, bu açıklamanın ardından işlerinin büyük kesintiye uğradığını söyledi. Esnaf, işlerinin canlanması ve berberlere güvenin artması adına müşterilerinin ateşlerini kapıda ölçerek öyle içeriye alıyor.

Yeşilyurt Dilek Mahallesi’nde esnaflık yapan Hüseyin Avcı adlı berber, Malatya da 3 berberde virüs tespit edilmesi üzerine halkta panik ve korkunun oluştuğunu belirterek, iş yerinde hijyen kurallarına uygun olarak nasıl çalıştığını tek tek anlattı.

 Berber Avcı önlemleri şöyle anlattı: “ En başında gelen müşterinin ateşini ölçüyorum. Ateş ölçümü olduktan sonra şayet bir sıkıntısı yok ise dükkâna alıyorum. Daha sonra gelen her müşterinin adının soyadını. TC numarasını ve kaldığı evin adresini deftere yazıyorum fili asyön sistemi için. Daha sonra müşterinin ellerini dezenfekte etmesi için gereken hijyenik malzemeleri kullanmasını sağlıyorum. Bu aşamadan sonra artık tıraş etme faslına geçiyorum. Şimdi de en önemli olan tek kullanımlık eldivenler kullanmak. Eldiveni taktıktan sonra müşteriler için hazırlanan tıraş esnasında taktığımız koruyucu. Ustura kullanmak yasak. Tıraş bittikten sonra müşterinin elini dezenfekte ediyor. eldiven takmasını dezenfekte yapması bunların hepsi müşterinin gözü önünde yapılması gerekiyor” diye anlattı.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Müşterilerinin, Ateşine, Bakıp, Öyle, Tıraş, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı