Haber Detayı
14 Ocak 2016 - Perşembe 17:41
 
Öğrencilere, Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması Yapıldı
Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) Kadın Kolları, “Öğrencilerimizin Sağlığını Önemsiyoruz Projesi” kapsamında Ahmet Parlak İlkokulunda 790 öğrenciye ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.
Sağlık Haberi
Öğrencilere, Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması Yapıldı

Ahmet Parlak İlkokulunda yapılan sağlık taramasına YEŞİLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy, Ahmet Parlak İlkokulu Müdürü Ahmet Çukacı, Final Temel Lisesi yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkan, Parantez Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gezer, Şener Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Şener, Yükseller Diş Malzemesi sahibi Fazıl Yüksel, Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez ve YEŞİLDER Kadın Kolları üyeleri katıldı. Diş hekimleri Birkan Önal ve Kübra Yaşar tarafından yapılan sağlık taraması öncesi çocuklara, ağız ve diş sağlığının önemi hakkında da bilgi verildi.
Düzenlenen sağlık taraması hakkında bilgi veren YEŞİLDER Kadın Kolları Başkanı Fatma Yeter, “Öğrencilerimiz nitelikli eğitim almaları kadar, sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri de çok önemlidir. Bununla ilgili olarak ağız ve diş sağlığı hakkında bir faaliyette bulunduk. Bu projesinin gerçekleşmesine öncülük eden başta Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve sponsorlarımız teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Sağlık taramasından sonra ise sponsor firmalara, YEŞİLDER Kadın Kolları tarafından plaket verildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yeşiltepe, Eğitim, Derneği, (YEŞİLDER), Kadın, Kolları, “Öğrencilerimizin, Sağlı
Yorumlar
Haber Yazılımı