Haber Detayı
12 Ocak 2016 - Salı 15:54
 
Ptt Ve Telekom Çalışanlarından Kan Bağışı
Malatya PTT Başmüdürlüğü ile Türk Telekom İl Müdürlüğü personelleri kan bağışında bulundu.
Gündem Haberi
Ptt Ve Telekom Çalışanlarından Kan Bağışı

Kızılay ile yapılan protokol gereği 4 ayda bir düzenlenen kampanya ile PTT ve Telekom çalışanları düzenli olarak kan bağışında bulunuyor. Türk Telekom İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kampanyada çalışanlar kan bağışında bulunarak Kızılay’a destek oluyorlar. PTT Baş Müdürü Fahri Ocak, PTT teşkilatı ile Telekom Teşkilatı’nın ortaklaşa her zaman kan bağışında bulunduğunu belirterek 76 milyona ulaşan Türkiye’nin nüfusuna baktıklarında kan verme oranlarının çok düşük olduğunu bu nedenle de bu tür kampanyalar ile kan bağışı konusunda vatandaşları bilinçlendirmek istediklerini söyledi.
Düzenli olarak kan verilmesinin sağlık açısından da faydalı olduğunu ifade eden Ocak, “Kan verip sıhhat buluyoruz hem de can kurtarıyoruz. Bunun içinde hem personeli teşvik etmek hem de kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla PTT Genel Müdürlüğümüzün yaptığı bu kampanya 4 ayda bir gerçekleşiyor” diye konuştu.
Türk Telekom İl Müdürü Ebubekir Ünver ise kan bağışının önemli olduğunu dile getirerek herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Malatya, PTT, Başmüdürlüğü, Türk, Telekom, İl, Müdürlüğü, personelleri, kan, bağ
Yorumlar
Haber Yazılımı