Radar Üsleri Kapatılsın
Haber
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 09:09
 
Radar Üsleri Kapatılsın
Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından her ayın ilk Cuması yapılan, 'NATO'ya hayır, Radar üsleri kapatılsın' eylemine bir yenisi daha eklendi.
Video Haber Haberi
Radar Üsleri Kapatılsın

Malatya Soykan meydanında Cuma namazı sonrası Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından açıklama gerçekleştirildi.

"ABD'NİN AMACI UZUN SAVAŞLAR"

İnisiyatif üyeleri adına bir açıklama yapan Abdullah Erkin; "Bilindiği gibi terörist ABD askerleri on yıllardır kendi uğursuz doktrinlerini Batı Asya ülkelerine dayatmaktadır. Büyük Ortadoğu Projesi sayesinde bugün birçok ülke kendisini savunacak bir devletten mahrum bırakılmış durumdadır. Coğrafyamız savaştan ve açlıktan kırılmaktadır. Katil Trump zahirde generallerine askerleri geri çekmesini emretse de Pentagon yarım kalan işini NATO askerleriyle sürdürme niyetindedir. 2001’den beri ABD, Donald Rumsfeld ve Amiral Arthur Cebrowski tarafından belirlenen stratejiyi gizlice uyguladı. Bu strateji, 11 Eylül saldırılarından iki gün sonra Kara Kuvvetleri dergisinde Albay Ralf Peters tarafından dile getirildi ve beş yıl sonra genelkurmayın yeni Ortadoğu haritasını yayınlanmasıyla doğrulandı. Bu stratejide, terörist ABD ordusunu misyonunun Ekonomiden çok Finansa öncelik veren yeni bir kapitalizm biçimine uyarlanması söz konusudur. Dünya ikiye bölünmelidir. Bir tarafta, küreselleşmeyle bütünleşmiş istikrarlı devletler; diğer tarafta hammaddelerin sömürüldüğü geniş bir alan. Bu nedenle, bu bölgenin ülkelerinin devlet yapılarını önemli ölçüde zayıflatmak, hatta mümkünse yok etmek ve her türlü imkanı kullanarak yeniden ayağa kalkmalarını önlemek gerekmektedir. Yani bölgenin ABD tarafından sömürülmeye açık hale getirilmesi hedeflenmiştir. George Bush, bu stratejiyi uygulamaya başlarken,  bitmeyen savaştan söz etti. Gerçekten de artık ABD için amaç; savaşları kazanmak ve düşmanları yenmek değil, savaşları olabildiğince uzun bir süre hatta bir yüzyıl sürdürmektir. Aslında, bu strateji Genişletilmiş Ortadoğu da, yani Pakistan’dan Fas’a kadar uzanan bir bölgede uygulandı. Resmi söylemin aksine, hiçbir zaman hükümetleri devirmek değil, devletleri yok etmek ve yeniden inşa edilmelerini engellemek söz konusu olmuştur. "dedi.

"SURİYE DÖRT BİR TARAFTAN KUŞATILACAKTIR"

Suriye'nin kuşatılmak istendiğine dikkat çeken Erkin;"Bu arada, Pentagon’un Siyonist İsrail’i bir Ortadoğu devleti olarak değil her zaman bir Avrupa devleti olarak gördüğünü akıldan çıkarmamalıyız. Bu nedenle, bu büyük kargaşadan etkilenmemiştir. Yanındaki İslam ülkeleri bir bir karıştırılırken korsan İsrail’e hiçbir şey olmamıştır. Ayrıca Pentagon IŞİD’i bu stratejisini sürdürebilmek için kurmuştur. Ancak bu kamuoyundan gizlenmiştir. Mike Pompeo’nun da açıkladığı gibi, Washington bu stratejisini artık ABD ordularıyla değil, gasıp İsrail ve Arap ülkelerini de içine alan NATO’nun ordularıyla sürdürmeyi planlamaktadır. Bu plana göre, Suriye dört bir yandan kuşatılacaktır. Siyonist İsrail zaten fiilen NATO üyesidir ve istediği ülkeyi istediği zaman bombalamaktadır. Ürdün zaten NATO’nun  en iyi küresel ortağıdır." Diye konuştu.

"PATLAMA BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ"

Lübnan'da yaşanan patlama için üzüntülerini dile getiren Erkin;"Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz günlerde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta tüm İslam alemini derinden üzen büyük bir patlama oldu. Bu patlamada 100’den fazla kişi şehit olurken 5 binden fazla kişi de yaralandı. Bu vesileyle Lübnan halkına ve hükümetine başsağlığı dileklerimiz iletiyoruz. Bilindiği üzere Lübnan on yıllardır Siyonist İsrail’in doğrudan saldırı ve işgaline maruz kalmıştır ve halen de bu saldırılar devam etmektedir. ABD’nin Suriye’yi çökertmek için çıkardığı Sezar Yasasından en çok Lübnan etkilenmiştir. Zalim ABD bu yasa ile Lübnan’ın Suriye’ye ürün satmasını yasaklamıştır. Ayrıca ABD’nin ekonomik terörü neticesinde Lübnan’da son iki ayda yiyecek fiyatları 80 artmıştır. Terörist ABD ve ortakları savaşla başaramadıklarını ekonomik ambargo ile başarmak istemektedir. Fakat ABD, Avrupa ve katil İsrail’in tüm baskı ve tehditlerine rağmen direnişçi Lübnan halkı emperyalistler karşısında teslim olmayacaktır. Biz hükümeti, tüm STK’ları ve yardım kuruluşlarını Lübnan halkının yarasını sarmak için bir an önce harekete geçmeye ve ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyoruz." İfadelerinde bulundu.

"4 EYLÜL'DE TEKRARLAYACAĞIZ"

Eylemlerini 4 Eylül'de yineleyeceklerini dile getiren Erkin;"Siyonist İsrail’in Batı Şeria ve Ürdün Vadisini ilhak planını şimdilik askıya almış olması dünya Müslümanlarını sakın rehavete sevk etmesin. Çünkü Yüzyılın Anlaşması adlı şom plan, ABD ve korsan İsrail tarafından sinsi bir şekilde uygulanmaya devam etmektedir. Biz Türkiyeli Müslümanlar olarak bu konuda teyakkuzda olmalıyız ve Filistin direnişini desteklemeye devam etmeliyiz. 4 Eylül Cuma günü ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için yine burada buluşmak üzere hepinizi yüce Allah’a emanet ediyoruz."dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Radar, Üsleri, Kapatılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı