Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 18:05
 
Saadet Partisi Pütürge Adayını Belirledi
Saadet Partisi (SP) Pütürge Belediye Başkanlığı için Kasım Tilbaç’ı aday olarak gösterdi. SP Malatya il Başkanı Osman Marasalı diğer ilçeler ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayları ilerleyen günlerde açıklayacaklarını ifade etti.
Gündem Haberi
Saadet Partisi Pütürge Adayını Belirledi

31 Mart yerel seçimler için Saadet Partisi Pütürge ilçe başkan adayını belirledi. Saadet Partisi, Pütürge’de Kasım Tilbaç ile yarışa girecek. Tilbaç, parti il binasına gelerek yoğun katılımla başvurusunu gerçekleştirdi.

“HALKLA İTTİFAK YAPTIK”

Aday tanıtım toplantısında ilk olarak bir değerlendirme yapan SP Malatya İl Başkanı Osman Marasalı; ‘Seçimlerde hiç bir siyasi parti ile ittifak yapmadıklarını’ ifade ederek şunlar söyledi; “ 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Pütürge Belediye başkan adayımızı açıklamak üzere bir araya geldik.  31 Mart'ta yapılacak olan seçim, Malatya'yı önümüzdeki 5 yıl kim yönetecek, ilçelerimizde ki kararları 5 yıllık süreçte kim alacak, halkımızı yönetme ehliyeti kime verilecek bununla ilgili olan bir seçim. Ülkenin genel gidişatı ile ilgili olan bir seçim değil, Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Cumhur ittifakı ile Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Partinin oluşturduğu millet ittifakı ve halk ile Saadet Partisi'nin oluşturduğu Halk-Saadet ittifakının üçlü bir yarışına sahne olacağız demiştik.  Bununla birlikte genel başkanımız çeşitli ittifak görüşmeleri ittifak bağlantıları medyada dile getirildiğinde Israrla ‘biz tabanda ittifak yapacağız halkla ittifak yapacağız’ demişti.  Bugün Pütürge de her Siyasi partinin farklı görüşlerde ki insanların kendi aralarında oturup konuşup Pütürge’yi En iyi kim yönetir,  Pütürge yeğeniyim Önümüzdeki 5 yıllık süreçte kim taşır diye kendi aralarında istişareleri sonucu Saadet partisine önerdikleri isim olan Kasım Tilbaç’ı Pütürge belediye başkan adayımız olarak tanıtmış oluyoruz.  Allah kendisine hayırlı ve uğurlu eylesin.  31 Mart'ta halkın desteği ile halkın gayretiyle,  güzel projelerde Pütürge Belediye başkanlığında kendisini göreceğimize inanıyorum" dedi.

“27 OCAK’TAN SONRA ADAYLARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

'Büyükşehir ve diğer ilçeler için aday çıkartacak mısınız?' Sorusunu cevaplandıran Marasalı; “Genel merkezimizin 27 Ocak tarihinde Ankara'da düzenleyeceği aday tanıtım toplantısında Büyükşehir adaylarımızı açıklayacağız inşallah.  Onun öncesinde genel merkezimizin bilgisi dâhilinde sizlere de bunu duyurmuş olacağız.  Diğer ilçe adaylarımızla ile ilgili olarak da halkla görüşmelerimiz devam ediyor.  Bazı yerlerde direk aday çıkaracağız,  Bazı yerlerde halkın bağımsız aday olarak görmek istediği adayların encümen listesi vererek karşınızda olacağız " şeklinde konuştu.

TİLBAÇ: "PÜTÜRGE’Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Pütürge Belediye Başkanlığını açıklayan Kasım Tilbaç ise; “31 Mart Yerel Seçimlerine giderken bizleri destekleyen Pütürgeli hemşerilerimize, dostlarımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ederim. Pütürge’mizin sorunlarını biliyoruz. İlçemizi tüm renkleri ve farklılıklarıyla kucaklayacağız. Şeffaf ve hizmet eden bir Belediye Başkanı olarak Pütürge’yi birlikte yöneteceğiz. Çıkmış olduğumuz yolun zor olduğunu biliyoruz. Bu zorluğu çok çalışarak birlikte aşacağımıza inanıyorum. Amacımızın hizmet olduğunu bir kere daha belirtmek istiyorum. Bu yüzden kutuplaştıran değil kucaklayan bir anlayışla çalışmalarımızı yürüteceğiz. En önemlisi adil ve merhametli olacağız. 15 yıllık Belediye Başkanlığı tecrübemizle birlikte Pütürge İlçemizi Türkiye’de örnek gösterilen bir Belediye konumuna taşıyacağız. Bu yoğun katılımdan ve göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu heyecanla 1 Nisan’dan itibaren Pütürge’de Milli Görüş Belediyeciliği ile güzel hizmetlere imza atacağız. Hepinize selam ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Saadet, Partisi, Pütürge, Adayını, Belirledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı