SEZON SÖNÜK GEÇTİ
Haber
21 Kasım 2019 - Perşembe 10:03
 
SEZON SÖNÜK GEÇTİ
İnönü Kapalı çarşısında Kuyumculuk Yapan Engin Temizer, altın piyasasını değerlendirdi. Temizer altın fiyatlarının yüksek olması nedeniyle özellikle düğün sezonunun sönük geçtiğini ifade etti.
Ekonomi Haberi
SEZON SÖNÜK GEÇTİ

“İSTER İSTEMEZ ETKİLEDİ”

Temizer bu sezon altın satışlarının az olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Altın fiyatlarını yüksek olmasından kaynaklı bu düğün sezonunda altın satışlarında azalmalar oldu. Altın piyasası bu nedenle ister ister istemez etkilendi. Vatandaş, düğün sezonunda çeyrek altın yerine gram altına yöneldi. O nedenle gram altın satışlarımız daha çok oldu. Fiyatlara gelecek olursak, Bugün itibariyle gram altın 271,12 TL civarında Altın (ONS) değeri 1.477,220 civarlarında. Çeyrek Altın 441,65 TL civarlarında işlem görüyor” ifadelerini kullandı.

“DEVLET ÖNLEM ALMALI”

Daha önceleri de gündeme aldığı Banka sektörünün altın alanında yaptığı çalışmalarını eleştiren Temizer;“İş alanında banka sektörün bu işe el atması postanelerde gram altın satışı işimizi etkiliyor. Devletimizin herkesin kendi işini yapması gerektiğini söylemesi gerekiyor. Bankanın kendi işi neyse onu, kuyumcunun da kendi işi neyse onu yapması gerekiyor. Müşterimiz yatırımsal anlamda altını uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirmeli. Bizim güvenli limanlarımızdan biridir altın. Altının kuyumculardan bankaya yatırılma olayından iki kere zarar edildiği bilmeleri gerekir. Bankaya fazla güvenmemeleri lazım” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: SEZON, SÖNÜK, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı