Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 09:57
 
"Sicil Affı Gelsin"
Zamanında kredi çekip ve ya kredi kartından yasal takibe uğramış, bankalar tarafından kara listeye alınmış vatandaşlar, 'Sicil affı getirilmesini' talep ediyor.
Ekonomi Haberi

Zamanında kredi kullanmış borçlarını biraz aksatmış ve daha sonra borçları bitirmiş ama yinede kara listeye düşmüş bir esnaf, gazetemize yaptığı değerlendirmede, yetkili kurumlara seslenerek, sicil affının gelmesini talep etti.

Konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi;  "Merkez bankasının faiz indirim inden sonra kamu bankaları da faiz indirimi yaptı. Ancak şöyle bir durum var, Ülkemizde 12 Milyon Beş yüz bin kişi kredi kullanıp ve gecikmeye düşmüş yasal takibe uğramıştır. Böyle olunca da beş yıl boyunca kredi kullanmamaktadır. Ekonomik hareketlilik için kredi sicili affı getirilip borçları tekrar yapılandırma şansı verilmesi ve konunun gündeme gelmesini talep ediliyoruz.

Kredi sicil affı yasasıyla 12 Milyon Beş yüz bin kişi bekliyor. Bu kapsamda kredi sicil affı yasası, sadece esnaf ve sanatkârlar için değil, tüm kesimleri ilgilendirecek ve çıkan yasaya başvuruda bulunan tüm vatandaşlarımızın borçları yapılandırılacak ve kredi sicilleri temizlenecek. Kara listede olduğu için kredi çekemeyen, bu sebeple borçlarını ödemede sıkıntıya düşen, bankalardan kredi alamayan, sicili bozuk olanlara kredi veren tefecilerin eline düşen vatandaşımız için yeniden yapılanma, yeniden başlama yasası olacak"

 

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: "Sicil, Affı, Gelsin",
Yorumlar
Haber Yazılımı