Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 15:52
 
TSO MECLİSİ TOPLANDI
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yapılan yatırımlar ve faaliyetler hakkında bilgiler verildi.
Eğitim Haberi
TSO MECLİSİ TOPLANDI

MTSO binası 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda düzenlenen Ekim Ayı olağan toplantısında meclis Başkanlığına Hasan Özkan başkanlık etti.

Faaliyet ve çalışma raporlarının okunup onaylanmasından sonra, bir açıklama yapan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; " Sektörlerin çoğunda küçülme söz konusu, daralma söz konusu. Üretimdeki daralmanın sebebi ise piyasanın durgun geçmesidir. Önümüzdeki aylarda açılmasını umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da iştirak ettiği Mersin temasları hakkında da bilgi aktaran Sadıkoğlu, “Mersin’de temaslarda bulunduk. Burada yapmış olduğumuz temaslarda fikir alış verişinde bulunduk. Mersin Ticaret Odası bizim kardeş odamız biliyorsunuz. Burada birçok konularda temaslarda bulunduk ve istişareler gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde ihracat ile ilgili yapılacak olan çalışmalarla bizi her türlü desteği sunabileceklerini ifade ettiler. İhracatçılarımızın bilgisine sunmak isterim. Mersin ilimizde Malatyalıların ağırlıkta olduğunu buradan sizlere ifade etmek isterim.
Verimli bir toplantı oldu. Toplantımızın asıl gerçeği üyelerimizin birçoğunun işletmelerle ilgili müracaat etmiş olduğu, yardım talepleri idi.” diyerek, Fırat Kalkınma Ajansı’nın zaman zaman hibe destekli yardımlar yaptığını, üyelerin bunları iyi takip edip yararlanmalarını önerdi.
Başkan Sadıkoğlu, Fırat Kalkınma Ajansına Malatya TSO olarak hazırladığımız projelerimiz vardı. 22 trilyona yakın. Önümüzdeki dönemde bunları bekliyoruz. Bakanlığın bütçesinde geçmesi durumda faaliyetlerimizi Malatya’da gerçekleştirmek istiyoruz” dedi. Sadıkoğlu, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak katkısıyla devlet destekli alacak sigortası halk sigortasıyla ilgili yapmış olduğumuz bir sunum vardı. Bu gerçekten devrim niteliğinde bir çalışma idi. İnşallah sonuçlarını alacağız “ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Servet Bozan
Etiketler: TSO, MECLİSİ, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı