Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 15:30
 
Vali Baruş Görevi Uvat'a Devretti
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle Malatya Valisi Aydın Baruş Makamını bir günlüğüne Sadiye Ünsalan ilkokulu Nida Uvat'a bıraktı.
Çocuk Haberi
Vali Baruş Görevi Uvat'a Devretti

23 Nisan Etkinlikleri kapsamında Malatya Valisi Aydın Baruş, Koltuğunu bir günlüğüne temsili olarak Sadiye Ünsalan ilkokulu öğrencisi Nida Uvat'a bıraktı. Görev teslim Programına İl Milli eğitim Müdürü Ali Tatlı, Okul Müdürü Erhan Çolak ile sınıf Öğretmeni Hacı Hüseyin Kılınç eşlik etti. Malatya Valiliği görevini bir günlüğüne Uvata'a bırakan Baruş, minik Valiye görevinde başarılar diledi. Uvat'ın ilk görevi Sağlık Müdürlüğünü aramak Oldu. Vali Uvat, sağlık malzemelerinde sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını öğrendi. Uvat sonrasında ise Malatya İl Emniyet Müdürlüğünü arayarak asayiş hakkında bilgiler aldı.

Görev teslimi sırasında bir değerlendirme yapan Vali Uvat; "Bence bu görev her çocuk için mutluluk verici bir şey. Böyle bir görevde bulunmuş olsaydım, eğitime katkıda bulunurdum. Malatya'nın ekonomik değerlerini düzeltmeye, kayısıda yaşanan sıkıntıları, işsizlik sorununu çözmeye çalışırdım. Çocuklar için ilkokul öğrencilerine akıllı tahta alırdım. Çünkü özellikle gözlük sorunu olan öğrencilerin akıllı tahtaya ihtiyaçları var. Eğitimde dikkat eksikliği olan çocuklar için bir okul açar ve buradan tamamen ücretsiz faydalanmalarını sağlardım" dedi.

Yaptığı açıklamadan sonra Minik Vali Uvat, Misafirlerini ağırladı.  

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Vali, Baruş, Görevi, Uvat'a, Devretti,
Yorumlar
Haber Yazılımı