Haber Detayı
10 Ocak 2016 - Pazar 16:35
 
Veli Ağbaba Mathap’ı Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP)’ı ziyaret etti. Veli Ağbaba’ya MATHAP ziyaretinde CHP Battalgazi İlçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil eşlik etti.
Gündem Haberi
Veli Ağbaba Mathap’ı Ziyaret Etti

Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Veli Ağbaba’yı karşılayan MATHAP Başkanı İhsan Akın ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Ülkelerin vazgeçilmezi tarım, hayvancılık ve gıdadır. Bizde bu platformu kurarken bu sloganla yola çıktık. Birlikte bir çatı altında toplanarak sorunlarımızı daha kısa yoldan halledelim istedik. İnşallah bu noktada Malatya’ya faydalı oluruz” dedi. 
Ziyarette konuşan Ağbaba ise MATHAP’IN Malatya tarımı ve hayvancılığı noktasında önemli görevler üstlendiğini ifade ederek “Ben bu noktada başkanımıza ve üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Bizim kentimiz açısından tarım ve hayvancılık çok önemli. Malatya belki Türkiye’nin en çeşitli tarım ürünlerini üreten bir kent. Bunların içinde çok meşhur bir kayısımız var. Dünyada kayısı denince akla Malatya geliyor. Kayısının yanında Hekimhan’ın cevizi, Arapgir’in üzümü Yeşilyurt’un kirazı, elması, fasulyesi, Doğanşehir’in Arguvan’ın kavunu gibi birçok marka olmuş ürünümüz var. Bu anlamda Malatya’nın tarım açısından daha da gelişmesi için sorunlarımızı tartışarak çözmemiz gerekiyor. Ben diğer sivil toplum kuruluşlarından da bu konuda destek istiyorum. Eğer güzel şeyler bekliyorsak bu konuda herkesin destek vermesi lazım. Ben bu konuda elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım, ne sorun olursa ve mecliste gündeme getirmem gerekirse bir telefon mesafesi kadar size yakınım” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi, Genel, Başkan, Yardımcısı, Malatya, Milletvekili, Vel
Yorumlar
Haber Yazılımı