Haber Detayı
12 Ocak 2016 - Salı 16:06
 
Yeşiltepeli Muhtarlar Tren Raylarının Kaldırılmasını İstiyor
Yeşiltepeli muhtarlar Devlet Demir Yolları’nın Yeşiltepe bölgesinden kaldırılmasını istiyorlar.
Gündem Haberi
Yeşiltepeli Muhtarlar Tren Raylarının Kaldırılmasını İstiyor

Yeşiltepe’nin gelişmesi ve Malatya’yla bütünleşmesi için bölgede bulunan tren raylarının bir an önce kaldırılmasını veya yer altına alınmasını isteyen mahalle muhtarları siyasilerden yardım bekliyor.
Konuyla alakalı ortak bir basın açıklaması düzenleyen muhtarlar Yeşiltepe’nin en büyük sıkıntısının Devlet Demir Yolları olduğunu kaydetti.
Muhtarlar adına konuşan Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şahbaz, Yeşiltepe bölgesindeki sıkıntıları dile getirmek için bir araya geldiklerini ifade ederek Yeşiltepe’nin 1954 yılında kurulduğunu ve demir yolunun o zamandan bu yana bölgede mevcut olduğunu ifade etti.
Yeşiltepe bölgesinin gelişmesi için demir yolunun kaldırılmasının şart olduğunu dile getiren Başkan Şahbaz, şunları söyledi:
“Malatya’daki Devlet Demir Yollarının işletmesinin var oluşu o günkü şartlara göre uygundu. Ancak bugünün 2016 yılının şartlarına uygun olmadığını hep birlikte şahit oluyoruz. Hemen yanı başımızda çok amaçlı bir devlet hastanesi yapıldı. Ne kadar doğru bilmiyoruz ama hastanelerle demir yolu mesafesi yaklaşık 25 metre ve arada sadece bir yol var. Bu bizim için çok büyük bir sıkıntı. Demir yolu Malatya’yı 2’ye bölmüş vaziyette. Adeta bir utanç duvarı gibi. Artık Yeşiltepe bunu kaldıramıyor. Yeşiltepe’yle Malatya’yı entegre etmek için demir yolunun acilen kaldırılması veya yer altına alınmasını istiyoruz.
Konuşmasında Askeri Hastanenin Göğüs ve Diş Hastanesi olmasını da istediklerini belirten Başkan Şahbaz, “Biz bunu da acilen istiyoruz. Bunu daha önceleri milletvekillerimiz de dile getirmişlerdi. Özellikle Askeri Hastanenin Yeşiltepe’nin en yüksek yerinde olması, etrafının ağaçlık olması nedeniyle iyi bir Göğüs Hastanesi olacağı kanaatindeyiz. Çünkü Göğüs Hastaneleri genellikle oksijeni bol yerlerde olur. Bunun Malatya ve bölgemiz için çok iyi olacağı düşüncesindeyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yeşiltepeli, muhtarlar, Devlet, Demir, Yolları’nın, Yeşiltepe, bölgesinden, kald
Yorumlar
Haber Yazılımı