Haber Detayı
24 Ocak 2016 - Pazar 18:47
 
Yeşilyurtspor’a Kar Engeli
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2.Grupta ikinci yarının ilk maçında oynanması planlanan Malatya Yeşilyurtspor ile Adıyaman 1954 Sk arasındaki maç, yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Spor Haberi
Yeşilyurtspor’a Kar Engeli

Malatya’da önceki akşamdan beri etkili olan yoğun kar yağışı, Bölgesel Amatör Ligini de kötü etkiledi. Yeşiltepe 1.nolu sahada oynanması planlanan Malatya Yeşilyurtspor ile lider Adıyaman 1954 Sk maçı, hava muhalefeti nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından ileri bir tarihe alındı. Kar temizleme yetkililerinin sahayı temizleme konusunda uzun uğraş verdiği fakat devam eden kar yağışı nedeniyle sahanın futbol oynamaya uygun hale getirilemediği için TFF yetkilileri bu kararı aldığı öğrenildi.

ŞAHİN: “İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ”

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Adıyaman 1954 Kulüp yöneticisi Abuzer Şahin, “İkinci yarının startı için dün akşam Malatya’ya gelmiştik. Görüldüğü gibi olumsuz hava şartlarından dolayı maç tatil edildi. O yüzden gözlemci ve hakem arkadaşlar maçın oynanamayacağı doğrultusunda maçı tatil etti. Amatör statüde yer alan maddede maç bir gün sonrada oynanmayacağı için, ileri bir tarihe ertelendi. Bizde bu doğrultuda Malatya’yı terk ediyoruz. Federasyonun belirlediği tarihte gelip maçımızı oynayacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bölgesel, Amatör, Ligi, (BAL), 2Grupta, ikinci, yarının, ilk, maçında, oynanması
Yorumlar
Haber Yazılımı