Reklamı Geç
HABER DETAY
Şehit Orçun Kubat Kütüphanesi Törenle Açıldı
Şehit Kütüphaneleri Gönüllüler Gurubunun çabalarıyla hayata geçirilen ve yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Şehit Orçun Kubat Kütüphanesi, Doğanşehir Vaizoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kullanımına açıldı.
05 Nisan 2018 - Perşembe 17:31
Eğitim

Türkiye genelinde şehitlerimizin adını yaşatmak ve ihtiyacı olan okullarda kütüphane oluşturulmasını amaç edinmiş ve gönüllülük esasıyla çalışan insanlardan oluşan Şehit Kütüphaneleri Gönüllüler Gurubunun çabalarıyla hayata geçirilen ve yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Şehit Orçun Kubat Kütüphanesi, Doğanşehir Vaizoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kullanımına açıldı.

Şehit Orçun Kubat’ın özgeçmişinin okunduğu açılış programında şehidin ailesine bayrak ve çiçek takdim edildi. Kütüphanenin açılışında emeği geçenlere plaketlerinin verildiği açılış programına Doğanşehir Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gülhaş, İlçe Emniyet Müdür V. Ali Yüksel Satılmış, İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Tolga Coşkun ve kurum amirleri katıldı. Açılışta konuşan Doğanşehir Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak; “Açılan kütüphanenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Kütüphanenin açılışında emeği geçen herkese de teşekkür etti” dedi.

“SAYIYI ARTTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

Şehit Kütüphaneleri Malatya İl Koordinatörü ve Şehit Barış Aybek'in ablası Şehriban Aybek ise tamamlanan proje ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye genelinde ki illerde gönüllü yüreklerin başlattığı ve hem ihtiyaçların karşılanmasını hem de şehitlerimizin isimlerinin yaşatılmasını amaç edinen Şehit Kütüphaneleri Ailesi, bugün açılışını gerçekleştireceğimiz kütüphaneyle 108. kütüphanesini ülkemizin hizmetine sunmuş olacaktır. Bu kütüphane Malatya'da hizmete sunulan ikinci kütüphanemiz oldu ancak ihtiyaçlar doğrultusunda kütüphane sayılarını arttırmayı düşünüyoruz. Farklı illerdeki dostlarımızla koordineli olarak ihtiyaçları belirleyip o ihtiyaçlara göre de hareket etmekteyiz.  Bu proje dâhilinde 1841 adet kitap bir araya getirildi. Bu süreçte emeği olan başta Doğanşehir Kaymakamı Sayın Muhammet Şükrü Pekpak'a, Şehidimizin Ailesine, Okulumuzun idareci ve öğretmenlerine, Şehit Kütüphanesi Ailesinin tüm mensuplarına ve bizlere gönüllerini açmaktan çekinmeyen tüm güzel dostlara Şehit Kütüphaneleri Ailesi adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hak ve Erenler katkısı ve emeği olan herkesten Allah razı olsun” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.