(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 13.08.2021 - 11:19, Güncelleme: 13.08.2021 - 11:19

1. OSB'deki Usulsüzlüklere Soruşturma

 

1. OSB'deki Usulsüzlüklere Soruşturma

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Malatya 1. OSB'deki 4 usulsüzlük iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Malatya 1. OSB'de Vali Aydın Baruş'un başkanlığında  3 Mayıs 2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında 4 madde olarak alınan kararlara yönetim kurulu gündeminde yer almamasına rağmen 1 madde daha eklendiği, kararın Vali Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir belediye başkanı dışındaki 3 üye tarından imzalandığı iddia edildi. Sonradan eklenen ilgili kararda bölge müdürü ataması yapıldığı öğrenildi. USULSÜZ ARSA TAHSİSİ  Malatya 1. OSB'de yer alan ikinci bir usulsüzlük iddiasına ise, yönetim kurulu gündemine getirilmeden yönetim kurulu başkanlığı adına iki yönetim kurulu adına, 2 yönetim Kurulu üyesi tarafından imzalanan yazı ile kendilerine veya yakınlarına ait 2 farklı şirkete OSB tarafından arsa tahsisi yapılacağına dair taahhütte bulunulduğu iddia edildi. YÜKSEK MİKTARDA FATURA BEDELİ  Skandal boyutundaki 3. Usulsüzlükte ise; Malatya 1. OSB bütçesinden, farklı tarihlerde düzenlenen faturalara istinaden, Ankara’da otellerde yapılan konaklamalar için yüksek miktarda konaklama bedeli ödemesi yapıldığı iddia edildi. YÜKSEK MİKTARDA YEMEK BEDELİ Soruşturmaya konu olan bir diğer usulsüzlük iddiası ise, Malatya 1. OSB bütçesinden, farklı tarihlerde düzenlenen faturalara istinaden, yüksek miktarlarda yemek bedeli ödemesi yapıldığı yönünde. MÜFETTİŞ TALEBİ  Konu ile alakalı harekete geçen Malatya Valiliği, sanayi ve teknoloji bakanlığından müfettiş talep ederken, valilikten yapılan açıklamada; İddialarıyla ilgili olarak inceleme yapılması için Müfettiş görevlendirilmesi talep edilmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettişi tarafından görevlendirilen Müfettiş tarafından iddia konularıyla ilgili olarak yürütülen inceleme devam etmektedir ifadelerine yer verildi.          
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Malatya 1. OSB'deki 4 usulsüzlük iddiasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Malatya 1. OSB'de Vali Aydın Baruş'un başkanlığında  3 Mayıs 2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında 4 madde olarak alınan kararlara yönetim kurulu gündeminde yer almamasına rağmen 1 madde daha eklendiği, kararın Vali Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir belediye başkanı dışındaki 3 üye tarından imzalandığı iddia edildi. Sonradan eklenen ilgili kararda bölge müdürü ataması yapıldığı öğrenildi.

USULSÜZ ARSA TAHSİSİ

  Malatya 1. OSB'de yer alan ikinci bir usulsüzlük iddiasına ise, yönetim kurulu gündemine getirilmeden yönetim kurulu başkanlığı adına iki yönetim kurulu adına, 2 yönetim Kurulu üyesi tarafından imzalanan yazı ile kendilerine veya yakınlarına ait 2 farklı şirkete OSB tarafından arsa tahsisi yapılacağına dair taahhütte bulunulduğu iddia edildi.

YÜKSEK MİKTARDA FATURA BEDELİ

 Skandal boyutundaki 3. Usulsüzlükte ise; Malatya 1. OSB bütçesinden, farklı tarihlerde düzenlenen faturalara istinaden, Ankara’da otellerde yapılan konaklamalar için yüksek miktarda konaklama bedeli ödemesi yapıldığı iddia edildi.

YÜKSEK MİKTARDA YEMEK BEDELİ

Soruşturmaya konu olan bir diğer usulsüzlük iddiası ise, Malatya 1. OSB bütçesinden, farklı tarihlerde düzenlenen faturalara istinaden, yüksek miktarlarda yemek bedeli ödemesi yapıldığı yönünde.

MÜFETTİŞ TALEBİ

 Konu ile alakalı harekete geçen Malatya Valiliği, sanayi ve teknoloji bakanlığından müfettiş talep ederken, valilikten yapılan açıklamada; İddialarıyla ilgili olarak inceleme yapılması için Müfettiş görevlendirilmesi talep edilmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettişi tarafından görevlendirilen Müfettiş tarafından iddia konularıyla ilgili olarak yürütülen inceleme devam etmektedir ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.