(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 02.10.2021 - 12:40, Güncelleme: 02.10.2021 - 12:40

AKÇADAĞDER Yönetimi Basınla Bir Araya Geldi

 

AKÇADAĞDER Yönetimi Basınla Bir Araya Geldi

Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞDER) yönetimi Malatya basını ile bir araya gelerek yaptıkları faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
2019 Yılı içerisinde kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar başarılı çalışmalara imza atan AKÇADAĞDER, yazılı ve görsel anlamda Malatya'da faaliyet veren basın mensuplarıyla dernek binasında bir araya geldi, istişare etti. Dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar:  “Basınımızı önemsiyoruz basınımız toplumun eli, kolu, ayağıdır, gözüdür. Bizlerde her zaman her noktada basınımızın yanındayız. Akçadağ Dayanışma Derneği yaklaşık olarak 2,5 yıldır kuruldu, bizde 8 aydır görevi devraldık, şuanda yaklaşık 60 aktivite gerçekleştirdik. Malatya’mızda bir çok dernek var ancak biz bir kağıt üzerinde dernek olma amacımız yoktur, önemli olan farkındalık yaratmak bu farkındalığı da yarattığımıza inanıyoruz, sahadayız, toplumun içerisindeyiz. Toplumumuzun sorunlarını, sıkıntılarını ilgili makamlara ileterek çözmeye çalışıyoruz. Bunun yanında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Akçadağlı hemşerilerimizin sıkıntılarını, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken genelde yerel anlamda yöneticilerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçelerde kaymakamlarımızla, muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Burada en büyük gücümüzü basından alıyoruz. Yaptığınız bir eylemi eğer ki görsel olarak bir yazıya, bir kâğıda, bir dokümana dökemezseniz herhangi bir anlam ifade etmiyor. Onun için basın bu notada çok önemli. Biz bir haber veya etkinlik yaptığımız zaman basınımız bunu haberleştiriyor,  biz özellikle  bunun için teşekkür ediyoruz.  Önümüzdeki süreçlerde inşallah saha çalışmalarına başlayacağız genel anlamda mikro anlamda Akçadağ değil de amacımız makro anlamda Akçadağ ve Akçadağlı hemşerilerimize bunun yanında sadece Akçadağlılara değil Malatya’daki insanlarımıza da dokunmak bu gaye ile hareket ediyoruz.  Toplumumuzdaki insanları kutuplaştırmadan her siyasi görüşe mensup arkadaşlarımızı derneğimize aldık. Dernekler siyasi üstü hareket ederse zaten kazanırlar. Kazanmak dediğimiz bir siyasi oluşum değil sadece insanlarımıza nasıl faydalı olabiliriz, toplumumuza nasıl faydalı olabiliriz ortak amacımız bu, bu duygu ve düşüncelerle hareket ediyoruz.” dedi.
Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞDER) yönetimi Malatya basını ile bir araya gelerek yaptıkları faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

2019 Yılı içerisinde kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar başarılı çalışmalara imza atan AKÇADAĞDER, yazılı ve görsel anlamda Malatya'da faaliyet veren basın mensuplarıyla dernek binasında bir araya geldi, istişare etti.

Dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar:  “Basınımızı önemsiyoruz basınımız toplumun eli, kolu, ayağıdır, gözüdür. Bizlerde her zaman her noktada basınımızın yanındayız. Akçadağ Dayanışma Derneği yaklaşık olarak 2,5 yıldır kuruldu, bizde 8 aydır görevi devraldık, şuanda yaklaşık 60 aktivite gerçekleştirdik. Malatya’mızda bir çok dernek var ancak biz bir kağıt üzerinde dernek olma amacımız yoktur, önemli olan farkındalık yaratmak bu farkındalığı da yarattığımıza inanıyoruz, sahadayız, toplumun içerisindeyiz. Toplumumuzun sorunlarını, sıkıntılarını ilgili makamlara ileterek çözmeye çalışıyoruz. Bunun yanında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Akçadağlı hemşerilerimizin sıkıntılarını, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken genelde yerel anlamda yöneticilerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçelerde kaymakamlarımızla, muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Burada en büyük gücümüzü basından alıyoruz. Yaptığınız bir eylemi eğer ki görsel olarak bir yazıya, bir kâğıda, bir dokümana dökemezseniz herhangi bir anlam ifade etmiyor. Onun için basın bu notada çok önemli. Biz bir haber veya etkinlik yaptığımız zaman basınımız bunu haberleştiriyor,  biz özellikle  bunun için teşekkür ediyoruz.  Önümüzdeki süreçlerde inşallah saha çalışmalarına başlayacağız genel anlamda mikro anlamda Akçadağ değil de amacımız makro anlamda Akçadağ ve Akçadağlı hemşerilerimize bunun yanında sadece Akçadağlılara değil Malatya’daki insanlarımıza da dokunmak bu gaye ile hareket ediyoruz.  Toplumumuzdaki insanları kutuplaştırmadan her siyasi görüşe mensup arkadaşlarımızı derneğimize aldık. Dernekler siyasi üstü hareket ederse zaten kazanırlar. Kazanmak dediğimiz bir siyasi oluşum değil sadece insanlarımıza nasıl faydalı olabiliriz, toplumumuza nasıl faydalı olabiliriz ortak amacımız bu, bu duygu ve düşüncelerle hareket ediyoruz.” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.