Anasayfa Akgül Güven Tazeledi Bu haber 2260 kez okundu.
(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 02.10.2021 - 15:23, Güncelleme: 02.10.2021 - 15:23

Akgül Güven Tazeledi

 

Akgül Güven Tazeledi

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Ulaşım Sendikası'nın Malatya 7'inci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Önder Akgül yeniden başkanlığa seçildi.
Türk Ulaşım Sen Malatya Şube Başkanlığının 7'inci Olağan Genel Kurulu TCDD Bölge Müdürlüğü Lokalinde yapıldı. Başkanlık görevini yürüten Önder Akgül, 3'üncü kez delegelerin oylarıyla başkanlığa seçildi.  Kongre öncesi açıklamalarda bulunan Akgül; "Sendikacılık ilkeleri içerisinde çalışan, üreten, yol gösteren ve tüm bunların akabinde hak ettiğini alan bir anlayış içerisinde üyelerimizin sosyal güvene kavuşturulması, ortak, ekonomik, sosyal meslekî hak ve menfaatlerini korumak, geliştirmek amacıyla çalışmalarımızı a devam etmekteyiz. Personel hukukunu ilgilendiren konularda hukuk danışmanız ile istişarelere geçilerek çözüm arayışlarına gidilmiş, yapmış olduğumuz çalışmalardan olumlu sonuçlar alınmıştır. Kurum düzeyinde çalışma koşulları ve kanunların eşit uygulanması konularında görüş bildirmek üzere kurum idari kurullarına katılıp, üyelerimizin haklarını savunmakta ve korumaktayız. Bugüne kadar bölge müdürlüğümüz ve disiplin kurulu üyeleri ile uyum içerisinde çalışmalar yapılmış, başarılı bir grafik çizilmiştir. Yine şube olarak meydana gelen her türlü kaza ve olaylara anında müdahale edilmiş, özellikle taziye ve hasta ziyaretlerimiz aksatılmamaya gayret edilmiştir. Sendika üyelerinin geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak sosyal güvenlik sisteminin geliştirilmesine ve üyelerimizin bu haklardan eksiksiz yararlanabilmesi için büyük gayret sarf edilmektedir" dedi. "KARARLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜYORUZ" Yönetim kurulunun sendika faaliyetlerini  aktaran Akgül; "Dik baş, tok karın, mutlu yarın” diyerek ‘ilkemiz önce ülkemiz” prensibiyle çalışan, üreten, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir sendikacılık anlayışını benimseyen devletimizin, milletimizin değerlerine sahip çıkarak hak mücadelesi vererek bugüne kadar geldik. Sendikamız ilkeli ve kararlı bir şekilde yürüttüğü sendikal faaliyetlerine tavizsiz bir biçimde koruduğu çizgisi, mücadelesi ve sendikal harekete sunduğu katkıyla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türk memur sendikacılığının öncüsü olmayı sürdürecektir. Bu süreçte kuruluşundan bugüne kadar, camiamız içinde yer almış, üye olmuş, destek vermiş işyeri temsilcilerinden şube başkanlarına, kadar herkese teşekkür ediyor,sendikal kuruluşumuzda belirlenen ilkelerimizden sapmadan hedefimize ilerleyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Sendikacılığa en büyük pay hiç kuşkusuz ki vatan ve millet aşığı, dürüst, inandığı yoldan sapmayan, değerlerine sahip çıkan, hakkı hakim kılmak için gücümüze güç katan değerli üye arkadaşlarımızındır" diye konuştu.
Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Ulaşım Sendikası'nın Malatya 7'inci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Önder Akgül yeniden başkanlığa seçildi.

Türk Ulaşım Sen Malatya Şube Başkanlığının 7'inci Olağan Genel Kurulu TCDD Bölge Müdürlüğü Lokalinde yapıldı. Başkanlık görevini yürüten Önder Akgül, 3'üncü kez delegelerin oylarıyla başkanlığa seçildi. 

Kongre öncesi açıklamalarda bulunan Akgül; "Sendikacılık ilkeleri içerisinde çalışan, üreten, yol gösteren ve tüm bunların akabinde hak ettiğini alan bir anlayış içerisinde üyelerimizin sosyal güvene kavuşturulması, ortak, ekonomik, sosyal meslekî hak ve menfaatlerini korumak, geliştirmek amacıyla çalışmalarımızı a devam etmekteyiz. Personel hukukunu ilgilendiren konularda hukuk danışmanız ile istişarelere geçilerek çözüm arayışlarına gidilmiş, yapmış olduğumuz çalışmalardan olumlu sonuçlar alınmıştır. Kurum düzeyinde çalışma koşulları ve kanunların eşit uygulanması konularında görüş bildirmek üzere kurum idari kurullarına katılıp, üyelerimizin haklarını savunmakta ve korumaktayız. Bugüne kadar bölge müdürlüğümüz ve disiplin kurulu üyeleri ile uyum içerisinde çalışmalar yapılmış, başarılı bir grafik çizilmiştir. Yine şube olarak meydana gelen her türlü kaza ve olaylara anında müdahale edilmiş, özellikle taziye ve hasta ziyaretlerimiz aksatılmamaya gayret edilmiştir. Sendika üyelerinin geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak sosyal güvenlik sisteminin geliştirilmesine ve üyelerimizin bu haklardan eksiksiz yararlanabilmesi için büyük gayret sarf edilmektedir" dedi.

"KARARLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜYORUZ"

Yönetim kurulunun sendika faaliyetlerini  aktaran Akgül; "Dik baş, tok karın, mutlu yarın” diyerek ‘ilkemiz önce ülkemiz” prensibiyle çalışan, üreten, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir sendikacılık anlayışını benimseyen devletimizin, milletimizin değerlerine sahip çıkarak hak mücadelesi vererek bugüne kadar geldik. Sendikamız ilkeli ve kararlı bir şekilde yürüttüğü sendikal faaliyetlerine tavizsiz bir biçimde koruduğu çizgisi, mücadelesi ve sendikal harekete sunduğu katkıyla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türk memur sendikacılığının öncüsü olmayı sürdürecektir. Bu süreçte kuruluşundan bugüne kadar, camiamız içinde yer almış, üye olmuş, destek vermiş işyeri temsilcilerinden şube başkanlarına, kadar herkese teşekkür ediyor,sendikal kuruluşumuzda belirlenen ilkelerimizden sapmadan hedefimize ilerleyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Sendikacılığa en büyük pay hiç kuşkusuz ki vatan ve millet aşığı, dürüst, inandığı yoldan sapmayan, değerlerine sahip çıkan, hakkı hakim kılmak için gücümüze güç katan değerli üye arkadaşlarımızındır" diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.