Malatya Valiliği İrtifak hakkı tesisi

İLAN MALATYA VALİLİĞİ ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN   Aşağıda özellikleri belirtilen taşınmaz üzerinde otuz yıl süreli bağıms...

İLAN 
MALATYA VALİLİĞİ
 
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
 
 
 Aşağıda özellikleri belirtilen taşınmaz üzerinde otuz yıl süreli bağımsız ve sürekli nitelikli irtifak hakkı tesis edilecektir. 
İLİ
İLÇESİ
MAHALLESİ
ADA /PARSEL NOYÜZÖLÇÜM (M2)HAZİNE HİSSESİFİİLİ DURUMUİMAR DURUMUİHALE USULÜİLK YIL TAHMİNİ BEDELİ (TL.)GEÇİCİ TEMİNAT TUTARI (TL.)İHALE TARİHİİHALE SAATİ 
Malatya
Yeşilyurt
Cihadiye
279 / 224.409,43 m²Tamİşgalliİmarsız2886 51/g
Pazarlık Usulü
391.000,00-TL117.000,00-TL30/11/202314:00 
1-      Yukarıda belirtilen taşınmazın, imar planıyla getirilecek kullanım kararlarına uygun olarak konut, enerji ve konaklama amaçlı turizm hariç olmak üzere eğitim, ticari, sağlık, turizm, sanayi, organik tarım, organize hayvancılık, sosyal ve kültürel vb. sabit ve kalıcı tesis yapılmak amacıyla 30 (otuz) yıl süreli, bağımsız ve sürekli nitelikli irtifak hakkı ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 51'inci maddesinin (g) bendi uyarınca pazarlık usulü ile ilanda belirtilen muammen bedel üzerinden karşısında yazılı tarih ve saatte Milli Emlak Müdürlüğü İhale Odasında toplanacak komisyonca yapılacaktır.   
2-      İhale ile ilgili şartname mesai saatleri dâhilinde Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir. 
3-      a) Taşınmazın ihalesine iştirak etmek isteyen gerçek kişilerin, geçici teminat makbuzunu veya limitiçi süresiz banka teminat mektubunu (Her teminat mektubunda daha önce ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterilmesi zorunludur.) Yasal yerleşim yeri belgesi (ikametgah senedi) ve nüfuz cüzdanı örneğini, Tüzel kişiler adına ihaleye gireceklerin ise bunlara ilaveten idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noter tasdikli yetki belgesi ve imza sirkülerini, müşterek isteklilerde ise bunlara ilave olarak, taliplilerin hisse miktarlarını da belirtir noter tasdikli sözleşme veya Ortak girişim Beyannamesini (Beyannamenin haricen düzenlenmesi halinde noter tasdiki zorunludur.) ihale saatinde İhale Komisyonu Başkanlığına vermeleri ya da 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37'inci maddesi hükümlerine göre uygun olarak düzenleyecekleri tekliflerini, ihale saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşmış olmak şartıyla posta ile iadeli taahhütlü olarak göndermeleri zorunludur.
         
            b) Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı İdare sorumlu değildir.
 
4- a) Taşınmazın tahmini bedeli ilk yıl için hesaplanan irtifak hakkı bedelidir.

          b) Taşınmazın irtifak hakkı ihalesi sonucu alıcısına, ön izin verilmesinin talep edilmesi durumunda, gerekli görülmesi halinde ve fiili kullanım olmaksızın, imar planının yaptırılması, değiştirilmesi, uygulama projelerinin hazırlatılması ve onaylatılması gibi işlemlerin yerine getirilebilmesi, ilgili Kurum ve Kuruluşlardan gerekli izinlerin alınabilmesini teminen yapılacak olan irtifak hakkı ihalesi sonucunda 1 (bir) yıl süre ile ön izin verilecek ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik Ek-12 Ön İzin Sözleşmesi düzenlenecektir. Ön izin verilen gerçek ve tüzel kişi tarafından yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde ise verilecek olan ön izin İdarece doğrudan iptal edilecektir. Ön izin bedeli peşin tahsil edilecek olup, ön izinle verilecek hükümler şartnamesinde görülebilir.

           c) Ön izin dönemi içerisinde yükümlülüklerin yerine getirilmesi halinde, irtifak hakkı ihalesinde kararlaştırılan bedelin, ön izinde geçen süre dikkate alınarak Türkiye İstatistik Kurumunca ilan edilen Yutiçi Üretici Fiyatları Endeksi (Yİ-ÜFE-bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde değişim oranı) oranında artırılması suretiyle tespit edilecek olan ilk yıl irtifak hakkı bedeli üzerinden 30 yıl süreli bağımsız ve sürekli nitelikli irtifak hakkı tesis edilmek üzere Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelik EK-14 İrtifak Hakkı Sözleşmesi düzenlenecektir.
 
5-      Komisyon, ihale yapıp yapmamakta serbesttir. (www.milliemlak.gov.tr) - (www.malatya.csb.gov.tr)

İlan Olunur.
 
 


 

# bik, ilan

#ilangovtr

Basın No ILN01931483

24 Kas 2023 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Malatya Söz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Malatya Söz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Malatya Söz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Malatya Söz değil haberi geçen ajanstır.