TIBBİ SARF MALZEME SATIN ALINACAKTIR

MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ- SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI 14 KALEM GÖZ SARF MALZEMESİ ALIMI mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanun...

MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ- SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI


14 KALEM GÖZ SARF MALZEMESİ ALIMI mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN:2024/140830

 

1-İdarenin
a) Adı:MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ- SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
b) Adresi:Özalper Mah.Turgut Özal Cad. No.:4 44100 MALATYA MERKEZ/MALATYA
c) Telefon ve faks numarası:4445634/1167 - 4223238942
ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası:https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu mal alımın

a) Adı:14 KALEM GÖZ SARF MALZEMESİ ALIMI
b) Niteliği, türü ve miktarı:14 Kalem Göz Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
c) Yapılacağı/teslim edileceği yer:Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Sarf Deposu ve / veya Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Biyomedikal Deposu
ç) Süresi/teslim tarihi:Sözleşmenin imzalanmasına müteakip işe başlanacak olup, idarenin siparişine binaen tek seferde teslimat yapılacaktır.
d) İşe başlama tarihi:Sözleşme imzalanmasına müteakip işe başlanacaktır.


3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati:27.02.2024 - 10:00
b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres):Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İhale Odası/ Toplantı Salonu


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.1.3. İhale konusu malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince alınması zorunlu izin, ruhsat veya faaliyet belgesi veya belgelerine ilişkin bilgiler:
İhale konusu malın satış faaliyetlerinin yerine getirilmesi için mevzuat gereğince alınması zorunlu izin, ruhsat veya faaliyet belgesi veya belgeler: T.C. Sağlık Bakanlığının 2010/11 nolu Genelgeleri gereği 1-) T.C. Sağlık Bakanlığı Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB)`dan veya ÜTS'den ürünün kodunu ve ürünlerin Sağlık Bakanlığı`nca onaylandığını gösterir belgeyi 2-) T.C. Sağlık Bakanlığı Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB)`dan veya  ÜTS'den firmanın bayi, ana bayi yada tedarikçi kodunu gösterir belgeyi yeterlik bilgileri tablosunda diğer belgeler kısmında sunulmalıdır. 3-) Kapsam dışı beyan edilen ürünlere ait ilgili belgeler (ürüne ait TSE Belgesi veya Türk Standartları Enstitüsü(TSE)`den alınan Uygunlu Raporu veya TSEK (Kalite Uygunluk) Belgesi veya EN (Avrupa Standartlarına Uygunluk) Belgesi veya FDA Belgesi veya ürün üzerinde CE/e/E işareti ) yeterlik bilgileri tablosunda diğer belgeler kısmında sunulmalıdır. 4-)Kapsam dışı beyan edilen aynı ürüne ait çelişkili beyan olması halinde T.C. Sağlık Bakanlığının 2010/11 nolu Genelgesinin 2.4 `üncü maddesi uygulanacaktır. 

4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler;
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.3.1. Yetkili satıcılığı veya imalatçılığı gösteren belgelere ilişkin bilgiler:
a) İmalatçı ise imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgelere ilişkin bilgiler,
b) Yetkili satıcı veya yetkili temsilci ise yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belge veya belgelere ilişkin bilgiler,
c) Türkiye’de serbest bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yukarıdaki belgelerde belirtilen serbest bölge faliyet belgesine ilişkin bilgiler.
İsteklilerin yukarıda sayılan bilgilerden, kendi durumuna uygun bilgi veya bilgileri belirten isteklilerin yeterlik bilgileri tablosu uygun kabul edilir. İsteklinin imalatçı olduğu aşağıdaki belgelerdeki bilgiler ile tevsik edilir.
1-İstekli adına düzenlenen sanayi sicil belgesi veya,
2- İsteklinin üyesi olduğu meslek odası tarafından istekli adına düzenlenen kapasite raporu veya,
3- İsteklinin kayıt olduğu meslek odası tarafından istekil adına düzenlenen imalat yeterlik belgesi
4- Tıbbi Cihaz Üreticisi OEM (original Equıpment Manufacturer- Orjinal Malzeme Üreticisi) tarzı ürün ürettirmek suretiyle üretici niteliğini kazanmış ise bu üretime ilişkin sözleşme,
belgelerinden herhangi birini sunması gereklidir.
4.3.2.
4.3.2.1. Standarda ilişkin belgelere ait bilgiler:
TİTUBB veya ÜTS kayıtları 
4.3.3. Tedarik edilecek malların numuneleri, katalogları, fotoğraflarına ilişkin bilgiler ile teknik şartnameye cevapları ve açıklamaları:
İhaleden sonra idarenin talebiyle numune veya katalog verilecektir. Ayrıca teklif veren firmalar teknik şartnamelere madde madde cevap vermelidir.


5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olup yerli malı teklif eden istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.


10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:
Teklif fiyatı ihale komisyonu tarafından aşırı düşük olarak tespit edilen isteklilerden Kanunun 38 inci maddesine göre açıklama istenecektir.

 

#ilangovtr

Basın No ILN01982573

13 Şub 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Malatya Söz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Malatya Söz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Malatya Söz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Malatya Söz değil haberi geçen ajanstır.