Arguvanspor'un Son Şansı da Yetmedi

TFF 3. Lig'in son hafta maçları oynandı ve 28. hafta sonunda Malatya Arguvanspor, 21 puanla ligin son sırasını alarak Bölgesel Amatör Lig'e düşen takımlar arasına girdi.

Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı Tüm Haberleri

Arguvanspor, son hafta kendi sahasında Talasgücü Belediyespor'u 3-4 yenmesine rağmen, ligdeki diğer rakiplerinin aldığı galibiyetler nedeniyle puan cetvelinde yükselemedi.

Malatya'nın gururu Arguvanspor, bu sezon boyunca 3 galibiyet, 4 beraberlik ve 21 mağlubiyet alarak toplamda 13 puan toplayabildi. Takım, attığı 21 gole karşılık kalesinde 57 gol gördü.

TFF 3. Lig'de son hafta karşılaşmalarının tamamlanmasıyla gruplarda şampiyon olan Kepezspor, TPAO Batman Petrolspor, Karaköprü Belediyespor ve Bitexen Adana 1954, TFF 2. Lig'e yükseldi.

Ligde 4 grupta da son hafta karşılaşmaları oynandı. 1. Grup'ta Kepezspor, 2. Grup'ta TPAO Batman Petrolspor, 3. Grup'ta Karaköprü Belediyespor ve 4. Grup'ta Bitexen Adana 1954 sezonu birincilikle tamamlayarak 2. Lig'e çıkma başarısı gösterdi.

1. Grup'ta Gümüşhane Sportif Faaliyetler, Malatya Arguvanspor, Tarsus İdman Yurdu, 2. Grup'ta Hacettepe 1945, Amber Çay Eynesil Belediyespor, Sapanca Gençlikspor, 3. Grup'ta Darıca Gençlerbirliği, Akhisarspor, Sivas Dört Eylül, 4. Grup'ta ise Siirt İl Özel İdaresi, İdaş Çatalcaspor ve Sultanbeyli Belediyspor, Bölgesel Amatör Lig'e düştü.

2. Lig'e yükselmek için play-off'a kalan takımlar ve eşleşmeler de belli oldu. Gruplarını ikinci sırada bitiren 1. Grup'ta Aliağa Futbol, 2. Grup'ta Çimentaş Elazığspor, 3 Grup'ta Merkür Jet Erbaaspor, 4. Grup'ta ise Sebat Gençlikspor play-off 3. turunda mücadele edecek.

3. Lig'de play-off 1. tur eşleşmeleri şöyle:

1. Grup:

Ayvalıkgücü Belediyespor-Edirnespor

52 Orduspor-İnegöl Kafkasspor

2. Grup:

Karşıyaka- Anadolu Üniversitesi

Turgutluspor-Efeler 09

3. Grup:

Silivrispor-Belediye Kütahyaspor

Bornova 1877 Sportif Faailyetler-Kuşadasıspor

4. Grup:

Muş 1984 Muşspor-Bursa Yıldırım

Tokat Belediye Plevne-Armoni Alanya Kestelspor

 SONUÇLAR VE PUAN DURUMU

3. Lig'de son hafta maçlarında alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle oluştu:

1. Grup:

Aliağa-Kırıkkalegücü: 6-3

Gümüşhane Sportif Faaliyetler-Kepezspor: 2-4

Ayvalıkgücü Belediyespor-Edirnespor: 1-0

Mardin 1969-İnegöl Kafkasspor: 4-2

Tarsus İdman Yurdu-Karabük İdmanyurdu: 1-1

Malatya Arguvanspor-Talasgücü Belediyespor: 3-4

Artvin Hopaspor-52 Orduspor: 0-1

TAKIMLAR          O            G            B             M           A             Y             AV          P

1.KEPEZ SPOR FUTBOL  28           22           4             2             67           18           49           70

2.ALİAĞA FUTBOL           28           19           9             0             60           18           42           66

3.AYVALIKGÜCÜ BELEDİYESPOR              28           15           7             6             40           25           15           52

4.52 ORDUSPOR              28           14           7             7             40           28           12           49

5.İNEGÖL KAFKAS SPOR KULÜBÜ            28           13           8             7             37           30           7             47

6.EDİRNESPOR  28           13           5             10           45           28           17           44

7.MARDİN 1969               28           12           5             11           40           34           6             41

8.KÜÇÜKÇEKMECE SİNOP SPOR KULÜBÜ            28           10           8             10           41           31           10           38

9.KARABÜK İDMANYURDU SPOR            28           10           5             13           27           44           -17         35

10.ARTVİN HOPASPOR 28           9             7             12           33           29           4             34

11.TALASGÜCÜ BELEDİYESPOR 28           10           4             14           34           45           -11         34

12.KIRIKKALEGÜCÜ FUTBOL SPOR KULÜBÜ       28           8             5             15           31           42           -11         29

13.GÜMÜŞHANE SPORTİF FAALİYETLER               28           4             10           14           25           49           -24         22

14.MALATYA ARGUVAN SPOR KULÜBÜ               28           3             4             21           21           57           -36         13

15.TARSUS İDMAN YURDU         28           2             4             22           20           83           -63         10

2. Grup:

Kemerkent Bulvarspor-Kelkit Hürriyetspor: 3-2

Turgutluspor-TPAO Batman Petrolspor: 2-3

Pazarspor-Ergene Velimeşespor: 1-1

Amasyaspor-Silifke Belediyespor: 2-0

Amber Çay Eynesil Belediyespor-Çimentaş Elazığspor: (Amber Çay Eynesil Belediyespor sahaya çıkmadı)

Sapanca Gençlikspor-Karşıyaka: (Sapanca Gençlikspor sahaya çıkmadı)

Hacettepe 1945-Anadolu Üniversitesi: 0-1

Not: TFF, Elazığspor ve Karşıyaka'yı rakipleri sahaya çıkmadığı için hükmen 3-0 galip ilan edecek.

TAKIMLAR          O            G            B             M           A             Y             AV          P

1.TPAO BATMAN PETROL SPOR               28           17           9             2             54           19           35           60

2.ÇİMENTAŞ ELAZIĞSPOR           27           15           10           2             38           20           18           55

3.KARŞIYAKA     27           16           4             7             54           33           21           52

4.TURGUTLUSPOR          28           14           5             9             42           35           7             47

5.EFELER 09 SPOR FUTBOL KULÜBÜ        28           13           8             7             41           38           3             47

6.ANADOLU ÜNİVERSİTESİ         28           11           6             11           34           33           1             39

7.SİLİFKE BELEDİYE SPOR             28           10           4             14           29           39           -10         34

8.PAZARSPOR   28           9             6             13           28           33           -5            33

9.AMASYASPOR FUTBOL KULÜBÜ          28           8             9             11           26           32           -6            33

10.KEMERKENT BULVARSPOR   28           8             9             11           26           31           -5            33

11.ERGENE VELİMEŞE SPOR       28           8             8             12           29           35           -6            32

12.KELKİT HÜRRİYET SPOR KULÜBÜ        28           8             7             13           28           35           -7            31

13.HACETTEPE 1945 SPOR KULÜBÜ         28           8             5             15           25           32           -7            29

14.AMBER ÇAY EYNESİL BELEDİYE SPOR                27           8             3             16           23           46           -23         27

15.SAPANCA GENÇLİKSPOR       27           6             5             16           30           46           -16         23

3. Grup:

Kuşadasıspor-Onvo Ağrı 1970: 1-0

Darıca Gençlerbirliği-Akhisarspor: 2-0

Merkür Jet Erbaaspor-Belediye Kütahyaspor: 1-0

Büyükçekmece Tepecikspor-Silivrispor: 0-1

Bornova 1877-Karatay Termal 1922 Konyaspor: 2-1

Fatsa Belediyespor-Bayburt Özel İdare: 0-1

Sivas Dört Eylül-Karaköprü Belediyespor: 1-1

TAKIMLAR          O            G            B             M           A             Y             AV          P

1.KARAKÖPRÜ BELEDİYE SPOR  28           17           9             2             51           24           27           60

2.MERKÜR JET ERBAASPOR        28           16           9             3             55           21           34           57

3.SİLİVRİSPOR   28           14           9             5             38           22           16           51

4.BORNOVA 1877 SPORTİF YATIRIMLAR               28           15           5             8             47           33           14           50

5.KUŞADASISPOR           28           12           9             7             36           28           8             45

6.BELEDİYE KÜTAHYASPOR         28           11           11           6             40           25           15           44

7.BÜYÜKÇEKMECE TEPECİK SPOR            28           10           9             9             29           30           -1            39

8.ONVO AĞRI 1970 SPOR KULÜBÜ          28           10           9             9             36           35           1             39

9.FATSA BELEDİYESPOR                28           9             10           9             24           27           -3            37

10.OSMANİYESPOR FUTBOL KULÜBÜ    28           8             5             15           29           34           -5            29

11.KARATAY TERMAL 1922 KONYASPOR              28           7             7             14           25           30           -5            28

12.BAYBURT ÖZEL İDARE SPOR 28           6             10           12           18           38           -20         28

13.DARICA GENÇLERBİRLİĞİ       28           6             7             15           18           33           -15         25

14.AKHİSARSPOR            28           5             4             19           25           67           -42         19

15.SİVAS DÖRT EYLÜL FUTBOL  28           5             5             18           22           46           -24         17

NOT: Sivas Dört Eylül'ün 3 puanı silindi.

4. Grup:

Orduspor 1967-Siirt İl Özel İdaresi: 3-1

Armoni Alanya Kestelspor-Sultanbeyli Belediyespor: 1-1

Muş 1984 Muşspor-Güneş Holding Çankaya: 1-1

23 Elazığ FK-Sebat Gençlikspor: 1-0

Nevşehir Belediyespor-Bitexen Adana 1954: 2-1

İdaş Çatalcaspor-Tokat Plevnespor: 1-2

Bursa Yıldırımspor-Bergama Sportif Faaliyetler: 1-0

TAKIMLAR          O            G            B             M           A             Y             AV          P

1.BITEXEN ADANA 1954 FUTBOL KULÜBÜ           28           20           3             5             60           27           33           63

2.SEBAT GENÇLİK SPOR                28           15           5             8             42           27           15           50

3.MUŞ 1984 MUŞSPOR 28           12           11           5             41           29           12           47

4.TOKAT BELEDİYE PLEVNE SPOR             28           12           9             7             32           27           5             45

5.ARMONİ ALANYA KESTELSPOR             28           11           10           7             42           33           9             43

6.BURSA YILDIRIM SPOR              28           11           9             8             39           34           5             42

7.ORDUSPOR 1967          28           11           8             9             49           33           16           41

8.BALIKESİRSPOR            28           7             12           9             28           32           -4            33

9.BERGAMA SPORTİF FAALİYETLER         28           8             7             13           34           39           -5            31

10.GÜNEŞ HOLDİNG ÇANKAYA SPOR KULÜBÜ  28           6             13           9             26           37           -11         31

11.23 ELAZIĞ FUTBOL KULÜBÜ 28           8             7             13           25           42           -17         31

12.NEVŞEHİR BELEDİYE SPOR     28           8             6             14           19           31           -12         30

13.SİİRT İL ÖZEL İDARESİ SPOR  28           7             8             13           21           32           -11         29

14.İDAŞ ÇATALCASPOR 28           5             11           12           27           38           -11         26

15.SULTANBEYLİ BELEDİYE SPOR              28           6             7             15           26           50           -24         25

28 Nis 2024 - 14:54 Malatya- Spor

Mahreç  Anadolu Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Malatya Söz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Malatya Söz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Malatya Söz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Malatya Söz değil haberi geçen ajanstır.