(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 05.08.2021 - 14:18, Güncelleme: 05.08.2021 - 14:18

Malatya Vaka Sayısında Büyük Artış

 

Malatya Vaka Sayısında Büyük Artış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre Malatya’da vaka sayısı 100 bin de 45.68’den 100 binde 89.56’ya çıktı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 24-30 Temmuz tarihleri arasındaki vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı verilere göre Malatya’da vaka sayılarında büyük artış yaşandı. Açıklanan verilere göre 24-30 Temmuz tarihleri arasında Malatya’da vaka sayısı geçen haftaya göre büyük artış göstererek 100 binde 89.56’ya çıktı. Vaka Sayılarıyla ilgili açıklamada bulunan Bakan Koca: ” İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı olma oranı yüksek olan illerimiz vaka artışlarından çok daha az etkileniyor. Aşınızı zaman kaybetmeden olun.” İfadelerini kullandı. EN ÇOK ARTAN İLLER Vaka sayılarının en çok arttığı iller ise Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Bitlis olarak açıklandı. Bakan Koca açıklamasında: “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Bitlis. Daha çok aşı olan kişi daha az salgından etkilenmek demek. Aşınızı zaman kaybetmeden olun.” İfadelerine yer verdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre Malatya’da vaka sayısı 100 bin de 45.68’den 100 binde 89.56’ya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 24-30 Temmuz tarihleri arasındaki vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı verilere göre Malatya’da vaka sayılarında büyük artış yaşandı. Açıklanan verilere göre 24-30 Temmuz tarihleri arasında Malatya’da vaka sayısı geçen haftaya göre büyük artış göstererek 100 binde 89.56’ya çıktı. Vaka Sayılarıyla ilgili açıklamada bulunan Bakan Koca: ” İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı olma oranı yüksek olan illerimiz vaka artışlarından çok daha az etkileniyor. Aşınızı zaman kaybetmeden olun.” İfadelerini kullandı.

EN ÇOK ARTAN İLLER

Vaka sayılarının en çok arttığı iller ise Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Bitlis olarak açıklandı. Bakan Koca açıklamasında: “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Bitlis. Daha çok aşı olan kişi daha az salgından etkilenmek demek. Aşınızı zaman kaybetmeden olun.” İfadelerine yer verdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.