Turizm Haber Girişi: 19.04.2019 - 11:54, Güncelleme: 15.01.2021 - 19:33

Nemrut dağı Malatya turizme kazandırılmalı

 

Nemrut dağı Malatya turizme kazandırılmalı

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Nemrut Dağı’nın, Malatya turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi.
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sadıkoğlu mesajında, Malatya’nın bölgesinde bir mrkez konumuna geldiğini belirterek; “Malatya, turizm açısından çekiciliğe sahip bir ildir. Kent ve ilçelerinin doğal güzelliğinin yanı sıra, kültürel ve tarihsel eserler turistik açıdan öneme sahiptir ve ilgi çekmektedir. Turizmin gelişmesi ile birlikte, yeni istihdam alanları açılacaktır.” dedi.  “CAZİBE MERKEZİDİR” Malatya’nın, Sağlık, doğa, inanç turizminin yanı sıra, tarihi ve arkeolojik mekânlara sahip olması bakımından bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan TSO Başkanı Sadıkoğlu; “İlimizin zengin tarihi ve kültürel varlıklar şehri oluşu, üniversite kenti oluşu ve coğrafi konumu itibariyle İpek Yolu üzerinde yer alması, ana pazarlara yakınlığı nedeniyle turizm olgusuna çabuk uyum sağlayacağına olan inancım tamdır. Malatya’nın turizm alanındaki imajının güçlendirilmesi için ulusal ve uluslararası pazarda tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin arttırılmasına ihtiyaç vardır. Tanıtım çalışmalarında Malatya turizmi için uygun bir ürün-hizmet karması oluşturmak ve bu karmayı ilgili hedef pazarlara duyurmak için tanıtım ve reklam faaliyetlerine önem verilmesi gerekmektedir. Turizm türleri ile ilgili hizmetlerin güçlendirilmesi ve tanıtımının yapılması ilimizin mevcut potansiyelini artıracağı gibi Turizme de önemli etkisi olacaktır.” dedi. Turistik hizmetlerin kalitesini yükseltmek amacıyla turizm eğitimi almış, nitelikli personel istihdam etmek, turist beklentilerini karşılamak bakımından yararlı olacağını ifade eden Sadıkoğlu açıklamalarının devamında; “Ulusal ve uluslararası fuarlarda Malatya’nın ve Malatya’ya özgü yerel ürünlerin tanıtılması ve turizmle ilgili fuarlarda Malatya’nın tarihi, doğal, kültürel çekiciliklerinin görsel materyallerle tanıtımının yapılması Malatya turizmine ivme kazandırması  açısından kentin imajını olumlu yönde etkileyecektir. Malatya, turizm çekiciliği açısından çevre illerle bir bütün olarak da değerlendirilebilir. Malatya’da bulunan Aslantepe höyüğü, Somuncu Baba türbesi; Elazığ’da bulunan Harput ile Malatya ve Adıyaman sınırları içerisinde bulunan Nemrut Dağı Milli Parkı kültür turizmine yönelik bir paket tur oluşturularak özellikle ilimize turist çekilebilir” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Nemrut Dağı’nın, Malatya turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sadıkoğlu mesajında, Malatya’nın bölgesinde bir mrkez konumuna geldiğini belirterek; “Malatya, turizm açısından çekiciliğe sahip bir ildir. Kent ve ilçelerinin doğal güzelliğinin yanı sıra, kültürel ve tarihsel eserler turistik açıdan öneme sahiptir ve ilgi çekmektedir. Turizmin gelişmesi ile birlikte, yeni istihdam alanları açılacaktır.” dedi.

 “CAZİBE MERKEZİDİR”

Malatya’nın, Sağlık, doğa, inanç turizminin yanı sıra, tarihi ve arkeolojik mekânlara sahip olması bakımından bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan TSO Başkanı Sadıkoğlu; “İlimizin zengin tarihi ve kültürel varlıklar şehri oluşu, üniversite kenti oluşu ve coğrafi konumu itibariyle İpek Yolu üzerinde yer alması, ana pazarlara yakınlığı nedeniyle turizm olgusuna çabuk uyum sağlayacağına olan inancım tamdır. Malatya’nın turizm alanındaki imajının güçlendirilmesi için ulusal ve uluslararası pazarda tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin arttırılmasına ihtiyaç vardır. Tanıtım çalışmalarında Malatya turizmi için uygun bir ürün-hizmet karması oluşturmak ve bu karmayı ilgili hedef pazarlara duyurmak için tanıtım ve reklam faaliyetlerine önem verilmesi gerekmektedir. Turizm türleri ile ilgili hizmetlerin güçlendirilmesi ve tanıtımının yapılması ilimizin mevcut potansiyelini artıracağı gibi Turizme de önemli etkisi olacaktır.” dedi.

Turistik hizmetlerin kalitesini yükseltmek amacıyla turizm eğitimi almış, nitelikli personel istihdam etmek, turist beklentilerini karşılamak bakımından yararlı olacağını ifade eden Sadıkoğlu açıklamalarının devamında; “Ulusal ve uluslararası fuarlarda Malatya’nın ve Malatya’ya özgü yerel ürünlerin tanıtılması ve turizmle ilgili fuarlarda Malatya’nın tarihi, doğal, kültürel çekiciliklerinin görsel materyallerle tanıtımının yapılması Malatya turizmine ivme kazandırması  açısından kentin imajını olumlu yönde etkileyecektir. Malatya, turizm çekiciliği açısından çevre illerle bir bütün olarak da değerlendirilebilir. Malatya’da bulunan Aslantepe höyüğü, Somuncu Baba türbesi; Elazığ’da bulunan Harput ile Malatya ve Adıyaman sınırları içerisinde bulunan Nemrut Dağı Milli Parkı kültür turizmine yönelik bir paket tur oluşturularak özellikle ilimize turist çekilebilir” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.