Anasayfa Ulaşım Zammına Sert Tepki Bu haber 679 kez okundu.
(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 05.08.2021 - 17:28, Güncelleme: 05.08.2021 - 17:28

Ulaşım Zammına Sert Tepki

 

Ulaşım Zammına Sert Tepki

Malatya’da toplu taşımaya yapılan zamma Deva Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanlığından sert tepki geldi. Açıklamada: “Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının hat safhada olduğu şu günlerde, kendi aracını satın alması artık hayalden ibaret olan vatandaşımız, en önemli gider kalemlerinden biri olan toplu taşımada da mağdur edilmiştir.” denildi.
Deva Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklama şöyle: “Malatya Büyükşehir Belediyesi, 03 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere TOPLU TAŞIMA araçlarında ZAM yapmıştır. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘güncelleme’ olarak açıkladığı düzenlemeye göre, sivil tek binişler 2,6 TL’den 3 TL’ye, öğrenci 1,75 TL’den 2 TL’ye çıkarıldı. Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının hat safhada olduğu şu günlerde, kendi aracını satın alması artık hayalden ibaret olan vatandaşımız, en önemli gider kalemlerinden biri olan toplu taşımada da mağdur edilmiştir. Yılbaşında yapılan asgari ücret artışının henüz yılın ilk yarısında enflasyon ve zamlara yenik düşmesi, vatandaşın eski günleri mumla arar hale gelmesine neden olmuştur. Yapılan bu “güncellemeyi” zaruri olarak bildiren Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre ; “Şehir içi toplu taşıma ücretlerinde, son yıllarda artan yakıt gideri, yedek parça fiyatlarındaki artışlar nedeniyle fiyat artışı yapıldığı”  bildirilmiştir. Mevcut Hükümetin en büyük destekçisi olan Malatya Halkı, kendi partisinin yerel yönetimleri eli ile yerden yere vurulmaktadır.  Asgari ücretli, işçi, emekli, memur, esnaf, öğrenci kardeşlerimizin bütçesi zaten yapılan elektrik, doğalgaz, su zamlarının altında bu denli ezilmişken, bir de en büyük giderler kalemlerinden olan ulaşım masraflarına ödeyeceği bedel artırılmış, ana gider kalemlerinde yapılan zam üstüne zamların etkisi ile insanımız enkaz altında bırakılmıştır. Bizler Deva Partisi olarak, bu zam ve masraf enkazının altında bırakılan ve nefes alamayan emekçilerimize bu zulmü reva gören yönetim anlayışını kınıyoruz. Belediyeciliğin en önemli unsurlarından biri olan sosyal belediyecilik yaklaşımı ile bu giderlerin sübvanse edilebileceğini, bu zamları millete yansıtmadan bütçede yapılacak küçük tasarruflar ile döndürülebileceğini de gayet iyi biliyoruz. İnşallah halkımız kendisine reva görülen bu yönetimden tez zamanda kurtulacak ve Deva PARTİSİ Yerel Yönetimlerinin liyakatli kadroları ile yeniden hak ettiği yaşam standardına en ekonomik ve en sağlıklı şekilde ulaşacaktır.” denildi.  
Malatya’da toplu taşımaya yapılan zamma Deva Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanlığından sert tepki geldi. Açıklamada: “Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının hat safhada olduğu şu günlerde, kendi aracını satın alması artık hayalden ibaret olan vatandaşımız, en önemli gider kalemlerinden biri olan toplu taşımada da mağdur edilmiştir.” denildi.

Deva Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklama şöyle: “ Malatya Büyükşehir Belediyesi, 03 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere TOPLU TAŞIMA araçlarında ZAM yapmıştır. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘güncelleme’ olarak açıkladığı düzenlemeye göre, sivil tek binişler 2,6 TL’den 3 TL’ye, öğrenci 1,75 TL’den 2 TL’ye çıkarıldı. Hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının hat safhada olduğu şu günlerde, kendi aracını satın alması artık hayalden ibaret olan vatandaşımız, en önemli gider kalemlerinden biri olan toplu taşımada da mağdur edilmiştir. Yılbaşında yapılan asgari ücret artışının henüz yılın ilk yarısında enflasyon ve zamlara yenik düşmesi, vatandaşın eski günleri mumla arar hale gelmesine neden olmuştur. Yapılan bu “güncellemeyi” zaruri olarak bildiren Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre ; “Şehir içi toplu taşıma ücretlerinde, son yıllarda artan yakıt gideri, yedek parça fiyatlarındaki artışlar nedeniyle fiyat artışı yapıldığı”  bildirilmiştir. Mevcut Hükümetin en büyük destekçisi olan Malatya Halkı, kendi partisinin yerel yönetimleri eli ile yerden yere vurulmaktadır.  Asgari ücretli, işçi, emekli, memur, esnaf, öğrenci kardeşlerimizin bütçesi zaten yapılan elektrik, doğalgaz, su zamlarının altında bu denli ezilmişken, bir de en büyük giderler kalemlerinden olan ulaşım masraflarına ödeyeceği bedel artırılmış, ana gider kalemlerinde yapılan zam üstüne zamların etkisi ile insanımız enkaz altında bırakılmıştır. Bizler Deva Partisi olarak, bu zam ve masraf enkazının altında bırakılan ve nefes alamayan emekçilerimize bu zulmü reva gören yönetim anlayışını kınıyoruz. Belediyeciliğin en önemli unsurlarından biri olan sosyal belediyecilik yaklaşımı ile bu giderlerin sübvanse edilebileceğini, bu zamları millete yansıtmadan bütçede yapılacak küçük tasarruflar ile döndürülebileceğini de gayet iyi biliyoruz. İnşallah halkımız kendisine reva görülen bu yönetimden tez zamanda kurtulacak ve Deva PARTİSİ Yerel Yönetimlerinin liyakatli kadroları ile yeniden hak ettiği yaşam standardına en ekonomik ve en sağlıklı şekilde ulaşacaktır.” denildi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.