Anasayfa Onay OZAN Yazı Detayı Bu yazı 204 kez okundu.
Onay OZAN
Köşe Yazarı
Onay OZAN
 

Yazık Bu Çocuklara

Geçen sene mi ondan önceki sene mi bilemiyorum ama yine buna benzer bir yazı yazmıştım. Dün yine anladım ki ne kadar yazsan da boşmuş. Sebebini soracak olursanız. 6 Eylül'de 2021-2022 eğitim öğretim yılı start almıştı. Dün ise Niyazi Mısri İlkokulunda İlköğretim haftaları kutlamaları kapsamında etkinlikler gerçekleştirildi. Geçekleştirilen program 10.00'da başlaması gerekiyordu. Fakat protokol üyelerinden bazıları saat 10.19'da kutlama alanına giriş yaptı. Tabi saat 10.00'dan 10 dakika önce çocuklar kutlama alanına indiler ve güneşin alnında beklemeye başladılar. Büyükleri geldi,konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, halaylar oynandı derken saat 11.00 oldu. Bir ara gözlerim çocuklara takıldı. Bazı çocuklar ayakta kalmaktan dizleri, ayakları o kadar çok ağrımış olmalı ki, dilerini tutup oturmak istedi ve sonra oturamayacağını anlayarak geri doğruldu. Bazı çocuklar ise ellerindeki bayrakları başının üzerine tutarak sıcak güneş ışınlarından kendini korumaya çalışıyordu. Onlara öyle bakınca 7 yaşındaki kızım bu yıl okula başladı o aklıma geldi. Sanki kendi çocuklarım gibi içim içimi yedi ve neden böyle olmak zorunda bu tür programlar, kutlama programımı eziyet programımı diye aklımdan geçirdim durdum ve çok üzüldüm. Programa o geç gelen protokol üyelerinin burada çocukları olsaydı acaba nasıl bir davranış sergilerlerdi? diye aklımda sorular döndü durdu. Her nedenle olursa olsun bu çocukları bu sıcakta, bu güneşte bekletmek kabul edilemez ve bununda mazeretinin olmaması gerek. Saat 10.00'da olan program için 10'a 5 kala 10 kala orda olmanız gerekli. Bu çocuklara olan göreviniz olmalı. Onları bekletmeye hakkınız yok. Malatya'da bu sorun sürekli olarak gündemde aslında biz basın mensupları da bu konudan muzdaripiz. Bir programa gidiyoruz, yaz siyasiler bizi bekletiyor, yada protokol üyeleri. Kimsenin kimseyi bekletmemesi lazım. Bu insanlıkla birlikte kul hakkıdır diye düşünüyorum. Bizim zamanımızı çalıyorsunuz. Bizlerde kamu görevi yapan kişileriz. Başka programlara bazen sizlerin bu geç gelmesi yüzünden yetişemiyoruz, yada ucu ucuna kavuşuyoruz. İnşallah bu yazılanları görür eleştirilere kulak tıkamaz ve bir daha böyle olmaz dilekleriyle sözlerimi noktalıyorum.
Ekleme Tarihi: 14 Eylül 2021 - Salı

Yazık Bu Çocuklara

Geçen sene mi ondan önceki sene mi bilemiyorum ama yine buna benzer bir yazı yazmıştım. Dün yine anladım ki ne kadar yazsan da boşmuş. Sebebini soracak olursanız. 6 Eylül'de 2021-2022 eğitim öğretim yılı start almıştı. Dün ise Niyazi Mısri İlkokulunda İlköğretim haftaları kutlamaları kapsamında etkinlikler gerçekleştirildi. Geçekleştirilen program 10.00'da başlaması gerekiyordu. Fakat protokol üyelerinden bazıları saat 10.19'da kutlama alanına giriş yaptı. Tabi saat 10.00'dan 10 dakika önce çocuklar kutlama alanına indiler ve güneşin alnında beklemeye başladılar. Büyükleri geldi,konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, halaylar oynandı derken saat 11.00 oldu. Bir ara gözlerim çocuklara takıldı. Bazı çocuklar ayakta kalmaktan dizleri, ayakları o kadar çok ağrımış olmalı ki, dilerini tutup oturmak istedi ve sonra oturamayacağını anlayarak geri doğruldu. Bazı çocuklar ise ellerindeki bayrakları başının üzerine tutarak sıcak güneş ışınlarından kendini korumaya çalışıyordu. Onlara öyle bakınca 7 yaşındaki kızım bu yıl okula başladı o aklıma geldi. Sanki kendi çocuklarım gibi içim içimi yedi ve neden böyle olmak zorunda bu tür programlar, kutlama programımı eziyet programımı diye aklımdan geçirdim durdum ve çok üzüldüm. Programa o geç gelen protokol üyelerinin burada çocukları olsaydı acaba nasıl bir davranış sergilerlerdi? diye aklımda sorular döndü durdu. Her nedenle olursa olsun bu çocukları bu sıcakta, bu güneşte bekletmek kabul edilemez ve bununda mazeretinin olmaması gerek. Saat 10.00'da olan program için 10'a 5 kala 10 kala orda olmanız gerekli. Bu çocuklara olan göreviniz olmalı. Onları bekletmeye hakkınız yok.

Malatya'da bu sorun sürekli olarak gündemde aslında biz basın mensupları da bu konudan muzdaripiz. Bir programa gidiyoruz, yaz siyasiler bizi bekletiyor, yada protokol üyeleri. Kimsenin kimseyi bekletmemesi lazım. Bu insanlıkla birlikte kul hakkıdır diye düşünüyorum. Bizim zamanımızı çalıyorsunuz. Bizlerde kamu görevi yapan kişileriz. Başka programlara bazen sizlerin bu geç gelmesi yüzünden yetişemiyoruz, yada ucu ucuna kavuşuyoruz. İnşallah bu yazılanları görür eleştirilere kulak tıkamaz ve bir daha böyle olmaz dilekleriyle sözlerimi noktalıyorum.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.