Anasayfa Yeşilyurt'ta Sulama Sorunu Bu haber 708 kez okundu.
(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 09.08.2021 - 14:04, Güncelleme: 09.08.2021 - 14:45

Yeşilyurt'ta Sulama Sorunu

 

Yeşilyurt'ta Sulama Sorunu

Taftacık Sulama Kanalını mil doldurduğundan, sulama suyu verilemiyor.
Taftacık Sulama Kanalını mil doldurduğundan, sulama suyu verilemiyor. Çat Barajından gelen sulama suyunun çamur ve mil akmasından dolayı Yeşilyurt İlçesi Çırmıktı Taftacık Sulama Kanalını mil doldurdu. Cuma gününden beri bölgeye sulama suyu verilemiyor. Çat Barajından gelen sulama kanalının Kurban Bayramının dördüncü günü patlaması sonucu, Yeşilyurt ilçesi Kozluk Mahallesinde ciddi hasara neden olmuştu. O günden beri sulama kanalının onarılamamasından dolayı, çat barajının sulama kanallarında milli su aktığından üreticilerin sulama sistemi ciddi hasar görmekte ve sulamada sıkıntılar yaşanmaktadır. Günlerdir milli akan su, bu seferde Çırmıktı Taftacık bölgesini sulayan kanalı mil doldurduğundan, Cuma gününden beri sulama kanalına su verilememektedir. Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan çiftçiler, duruma tepki göstererek; “Bahçelerimizi adeta günlerdir çamurlu suyla sulamaya razı olduk, bu seferde kanalı mil doldurduğundan bahçelerimizi sulayamıyoruz.” dediler.  İlgililerden bir an öne kanalı temizleterek, kanala su verilmezse meyve sebzelerin ciddi hasar göreceğini belirterek, zaten sulama sezonunda Yeşilyurt Belediyesi sulama kanalımızı geç temizletirdiğinden Haziran ayı sonlarına doğru bahçelerimizi suladığımızdan, ağaç ve meyve kalitesinde ciddi bozulmalar oldu. Bu defada kanala su verilmesi geciktirilirse, mevsimin sıcak ve kurak gitmesi nedeniyle, bahçelerimizde telafisi güç hasara neden olabilir" diyerek kanala bir an önce su verilmesini istediler. Konuyla ilgili görüştüğümüz Yeşilyurt Partk ve Bahçeler Müdürlüğü DSİ ile irtibat içinde olduklarını, kanal bir iki gün içinde su verileceğini söylediler.                           
Taftacık Sulama Kanalını mil doldurduğundan, sulama suyu verilemiyor.

Taftacık Sulama Kanalını mil doldurduğundan, sulama suyu verilemiyor. Çat Barajından gelen sulama suyunun çamur ve mil akmasından dolayı Yeşilyurt İlçesi Çırmıktı Taftacık Sulama Kanalını mil doldurdu. Cuma gününden beri bölgeye sulama suyu verilemiyor.

Çat Barajından gelen sulama kanalının Kurban Bayramının dördüncü günü patlaması sonucu, Yeşilyurt ilçesi Kozluk Mahallesinde ciddi hasara neden olmuştu.

O günden beri sulama kanalının onarılamamasından dolayı, çat barajının sulama kanallarında milli su aktığından üreticilerin sulama sistemi ciddi hasar görmekte ve sulamada sıkıntılar yaşanmaktadır.

Günlerdir milli akan su, bu seferde Çırmıktı Taftacık bölgesini sulayan kanalı mil doldurduğundan, Cuma gününden beri sulama kanalına su verilememektedir.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan çiftçiler, duruma tepki göstererek; “Bahçelerimizi adeta günlerdir çamurlu suyla sulamaya razı olduk, bu seferde kanalı mil doldurduğundan bahçelerimizi sulayamıyoruz.” dediler.  İlgililerden bir an öne kanalı temizleterek, kanala su verilmezse meyve sebzelerin ciddi hasar göreceğini belirterek, zaten sulama sezonunda Yeşilyurt Belediyesi sulama kanalımızı geç temizletirdiğinden Haziran ayı sonlarına doğru bahçelerimizi suladığımızdan, ağaç ve meyve kalitesinde ciddi bozulmalar oldu. Bu defada kanala su verilmesi geciktirilirse, mevsimin sıcak ve kurak gitmesi nedeniyle, bahçelerimizde telafisi güç hasara neden olabilir" diyerek kanala bir an önce su verilmesini istediler.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yeşilyurt Partk ve Bahçeler Müdürlüğü DSİ ile irtibat içinde olduklarını, kanal bir iki gün içinde su verileceğini söylediler. 

 

 

 

 

 

               

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.