(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 11.08.2021 - 13:17, Güncelleme: 11.08.2021 - 13:17

Yetiştiricilere Sıvat Desteği

 

Yetiştiricilere Sıvat Desteği

Akçadağ'da Malatya İl Tarım Orman Müdürlüğü Mera Islahı ve amenajmanı projeleri kapsamında yetiştiricilere Sıvat dağıtımı gerçekleştirildi.
Sıvat dağıtım programına Malatya İl Tarım Orman Müdürü, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı, Mera Birimi Başkanı, Akçadağ İlçe Tarım Orman Müdürü, Akçadağ Belediye Başkan yardımcısı ve çiftçilerimiz katıldı. Konu ile alakalı bir değerlendirme yapan Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz; "Malatya İl Tarım Orman Müdürlüğü Mera Islahı ve amenajmanı projeleri kapsamında yaylalara gidilip çiftçilerin sorunları dinlenerek üretimlerini kolaylaştıracak eksiklerin giderilmesi çalışmalarından bir tanesi olan sıvat dağıtımı Akçadağ Ziraat Odası Başkanlığında yapılan bir törenle çiftçilere teslim edildi. Kuraklığın etkisiyle su alanlarımızın daralmasından dolayı koyun ve keçi yetiştiricileri bu konuda gerçekten büyük sıkıntılar çekmekteydi söz konusu proje ile gerek küçükbaş gerekse büyükbaş hayranların sulanması noktasında proje yapılmış olup projenin devamının getirilmesi için gerekli paydaşlarla bütün çalışmalar yapılacaktır." İfadelerinde bulundu.
Akçadağ'da Malatya İl Tarım Orman Müdürlüğü Mera Islahı ve amenajmanı projeleri kapsamında yetiştiricilere Sıvat dağıtımı gerçekleştirildi.

Sıvat dağıtım programına Malatya İl Tarım Orman Müdürü, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı, Mera Birimi Başkanı, Akçadağ İlçe Tarım Orman Müdürü, Akçadağ Belediye Başkan yardımcısı ve çiftçilerimiz katıldı.

Konu ile alakalı bir değerlendirme yapan Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz; " Malatya İl Tarım Orman Müdürlüğü Mera Islahı ve amenajmanı projeleri kapsamında yaylalara gidilip çiftçilerin sorunları dinlenerek üretimlerini kolaylaştıracak eksiklerin giderilmesi çalışmalarından bir tanesi olan sıvat dağıtımı Akçadağ Ziraat Odası Başkanlığında yapılan bir törenle çiftçilere teslim edildi. Kuraklığın etkisiyle su alanlarımızın daralmasından dolayı koyun ve keçi yetiştiricileri bu konuda gerçekten büyük sıkıntılar çekmekteydi söz konusu proje ile gerek küçükbaş gerekse büyükbaş hayranların sulanması noktasında proje yapılmış olup projenin devamının getirilmesi için gerekli paydaşlarla bütün çalışmalar yapılacaktır." İfadelerinde bulundu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.