Anasayfa Zamlar Cebe Girmeden Eridi Bu haber 705 kez okundu.
(Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 23.08.2021 - 17:00, Güncelleme: 23.08.2021 - 17:00

Zamlar Cebe Girmeden Eridi

 

Zamlar Cebe Girmeden Eridi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, açıklanan memur ve memur emekli zam oranına tepki göstererek; " Açıklanan memur zammı emeklinin memurun kaybını karşılamayacak, zamlar cebe girmeden eriyecektir." dedi.
2022 ve 2023 memur ve memur emeklisi maaş zam oranı görüşmeleri sonuçlandı. Memur ve memur emeklileri zam oranı için hükümet ve sendikalılar anlaşmaya vardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılacak artışın 2022'de yüzde 12, 2023'de ise yüzde 14 olarak belirlendiğini duyurdu. 2022 ve 2023 memur ve memur emeklisi maaş zam oranı açıklanır açıklanmaz CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, zam oranına tepki gösterdi.  Ağbaba tepkisinde; "Ekmeğin fiyatı dahi son bir yılda %23 oranında arttı, yoksulluk sınırı son bir yılda en az 1619 TL arttı. TÜİK’in aksine mutfaktaki enflasyon yüzde 40’lara dayandı. Açıklanan memur zammı emeklinin memurun kaybını karşılamayacak, zamlar cebe girmeden eriyecektir. "Çalışanları enflasyona ezdirmedik" diyorlar. Soruyoruz: Acaba memurlar ve emekliler hangi enflasyona ezdirilmedi? MB Başkanı'nın dahi gerçeklikten uzak dediği TÜİK’in adrese teslim enflasyonuna mı, yoksa emekçinin mutfağında hissettiği %40’ı bulan gerçek enflasyona mı?" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, açıklanan memur ve memur emekli zam oranına tepki göstererek; " Açıklanan memur zammı emeklinin memurun kaybını karşılamayacak, zamlar cebe girmeden eriyecektir." dedi.

2022 ve 2023 memur ve memur emeklisi maaş zam oranı görüşmeleri sonuçlandı. Memur ve memur emeklileri zam oranı için hükümet ve sendikalılar anlaşmaya vardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılacak artışın 2022'de yüzde 12, 2023'de ise yüzde 14 olarak belirlendiğini duyurdu.

2022 ve 2023 memur ve memur emeklisi maaş zam oranı açıklanır açıklanmaz CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, zam oranına tepki gösterdi.

 Ağbaba tepkisinde; "Ekmeğin fiyatı dahi son bir yılda %23 oranında arttı, yoksulluk sınırı son bir yılda en az 1619 TL arttı. TÜİK’in aksine mutfaktaki enflasyon yüzde 40’lara dayandı. Açıklanan memur zammı emeklinin memurun kaybını karşılamayacak, zamlar cebe girmeden eriyecektir. "Çalışanları enflasyona ezdirmedik" diyorlar. Soruyoruz: Acaba memurlar ve emekliler hangi enflasyona ezdirilmedi? MB Başkanı'nın dahi gerçeklikten uzak dediği TÜİK’in adrese teslim enflasyonuna mı, yoksa emekçinin mutfağında hissettiği %40’ı bulan gerçek enflasyona mı?" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
tahir
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.